Гіпергідроз до якого лікаря звернутися?

До якого лікаря звернутися при гіпергідрозі? Це захворювання можна віднести до списку поширених. Та й причин виникнення цієї недуги може бути багато. Важливо розглянути причинно-наслідкові зв'язки при вищевказаному діагнозі, а також список лікарів, що спеціалізуються на вирішенні проблем з підвищеним потовиділенням. Захворювання настільки підступне, що може сприяти виникненню затяжної депресії.

Одяг в темних тонах, постійний дискомфорт в зоні рясне потовиділення, неприємний запах (незважаючи на ретельну особисту гігієну) є чинниками, які створюють в голові людини негативну картину світу. Тому консультацію у психотерапевта теж не варто відкидати, особливо якщо гіпергідроз відноситься до області психосоматики. Важливо розуміти, що виділення поту це природна властивість організму. Тіло охолоджується, коли людина потіє. Разом з потом з організму виходять шлаки і токсини.

Піт виконує не тільки теплорегулюючі функцію, але і сприяє очищенню організму. Необов'язково мати яке-небудь захворювання, щоб відчувати рясну пітливість. Варто розглянути, чому і в яких ситуаціях люди сильно пітніють: Розгляд захворювань, що супроводжуються рясним потовиділенням, допоможе зрозуміти, до якого лікаря йти за подальшими інструкціями до дії.

Сильно спітнілий людина може бути вражений яким-небудь з наведених нижче недуг: Якщо ви відчуваєте в області грудей біль, що віддає в руку, і ваш тиск досягає високого показника на тонометрі, то цілком можливо, що у вас стався серцевий напад. Спочатку вам слід звернутися до терапевта, який випише вам направлення на такі діагностичні процедури: Якщо всі показники по перерахованим вище досліджень будуть в нормі, то доктор направить вас до дерматолога, який призначить лікування антиперспірантами.

Якщо причина гіпергідрозу криється в ендокринному захворюванні, то вас направлять до ендокринолога. Якщо мова йде про злоякісних новоутвореннях, то вашим лікуючим лікарем стане онколог. Гіпергідроз провокує грибкові захворювання. Шкіра в зоні рясного потовиділення набуває коричневий відтінок. В даному випадку слід звернутися до дерматолога.

Якщо гіпергідроз є проявом вегетосудинної дистонії (ВСД), то ви можете звернутися до гомеопата. Медики рідко розглядають ВСД в якості медичного діагнозу. З ВСД працюють ще психотерапевти.

Причина гіпергідрозу може полягати в інфекційне захворювання: грип або ГРВІ. Але в даному випадку підвищене потовиділення не викликає сильного занепокоєння, а звернення до лікаря не супроводжується панікою. Зовсім по-іншому справа йде з захворюваннями нервової системи: хвороба Паркінсона, наприклад, супроводжується сильним потовиділенням. Або ж великий страх виникає у людей перед відвідуванням психотерапевта, хоча психотерапія допомагає впоратися з недугою.

Якщо проблема гіпергідрозу являє собою ваш несвідомий страх, то тільки психотерапевт допоможе впоратися з цією недугою. У цьому випадку краще звернутися до психотерапевта, який володіє символдраматическими техніками (ви зможете зрозуміти, якої мети служить гіпергідроз у вашому конкретному випадку). Спочатку проводиться релаксаційна фаза: ви прикриваєте очі, вас вводять в стан спокою, не вдаючись до гіпнозу.

Потім вам запропонують представити вашу хворобу, а потім поставлять запитання: Якщо в ході медичної діагностики лікарі не знайшли жодного підтвердження можливих діагнозів при гіпергідрозі, то можете сміливо йти до психотерапевта. Важливо, щоб людина, що йде до такого фахівця, був обізнаний про користь психотерапії. І навіть якщо все-таки який-небудь із діагнозів підтвердився, психолог допоможе вам подолати комплекс неповноцінності і буде сприяти тому, щоб ви позбавилися від звички відчувати себе нещасним.

Вже було розглянуто, що гіпергідроз може бути симптомом деяких захворювань, а також мати психосоматичну природу виникнення. Але підвищене потовиділення може виступати в якості самостійного захворювання (порушення цілісності нервових закінчень), яке лікується за допомогою хірургічного втручання або ж проводиться терапія ботулотоксином. Вам знадобиться консультація хірурга для проведення операції.

Суть операції полягає в тому, що в пахвовій западині робляться невеликі проколи (близько 5 мм), через які за допомогою струму високої частоти хірург виробляє перетин симпатичного стовбура. Терапію ботулотоксином може проводити і косметолог, який робить ін'єкцію в зоні розташування потових залоз. Постгангліонарні симпатичні нерви блокуються.

Ефект від ін'єкції зберігається протягом півроку, потім процедуру повторюють. Гіпергідроз доставляє чимало проблем. Рясне виділення поту псує одяг (запах поту неможливо випрати навіть за допомогою дорогих миючих засобів). Люди комплексують.

Але не потрібно зациклюватися на симптомах, важливо виявити справжню причину гіпергідрозу, щоб зробити відповідні дії по усуненню недуги.

Схожі статті:

 • До якого лікаря звертатися якщо болять суглоби ніг

  Вам необхідно обов'язково відвідати консультацію фахівця. При болю в суглобах ніг потрібно звернутися до травматолога, ревматолога, невролога або вертебролога. Тільки кваліфікований лікар,...

 • Гінеколог, венеролог або уролог? До якого лікаря йдемо

  Проблемами сечостатевої сфери займаються одночасно кілька фахівців. Розібратися до якого з них в яких випадках звертатися вдається далеко не відразу. Щоб вибрати потрібного лікаря, необхідно...

 • До якого лікаря звернутися з кров'ю в калі

  Інші новини на цю тему:Як взяти гроші лікаря в роддомДетская поліклініка брест кіжеватова 74 прийом врачейВзрослая поліклініка полоцька розклад врачейДиана інструкція по застосуванню відгуки...

 • До якого лікаря йти з грибком нігтів?

  Кожен другий страждає від грибкових захворювань. Однак багато хто замислюється, до якого лікаря звернутися з такою недугою? Своєчасне звернення до фахівця, самий вірний крок при перших ознаках...

 • До якого лікаря звертатися при циститі?

  Багато жінок зіткнувшись з такими симптомами як біль при сечовипусканні і болю задаються питанням, до якого лікаря йти? Для відповіді на це питання, потрібно зрозуміти, що являє собою...