Налаштуйся на відпочинок

Якщо ви виїжджаєте на відпочинок до рідні в Тверську губернію, мабуть, неприємності вам не загрожують, хіба що напад радикуліту після примусової прополки бур'янів. А ось якщо вирішили поїхати з друзями на Балі, то організм може серйозно «брикнути». Що відбувається? Кожна людина живе у певному біологічному ритмі. Ритм буває околосуточный (циркадний), місячний і річний. Циркадний - найскладніший.

Припустимо, ви летите у відпустку в Китай. Великий розрив у часі спочатку відчувається не так гостро. Нові враження дозволяють в перший день мобілізуватися і не відчувати втоми. Але на другий день відпочинку ви ні з того ні з сього починаєте валитися з ніг від втоми.

А просто до організму дійшло: поки тут веселощі, будинки-то всі сплять. І починається збій. День плутається з ніччю, починаються головні болі, серцебиття, скаче тиск, погіршуються пам'ять і увагу. При різниці у часі більше 4 - 5 годин постарайтеся спланувати поїздку так, щоб прилетіти на місце відпочинку в ніч - так ви природніше впишетеся в місцевий режим.

У перший день - поменше активності, просто більше спите, їжте, прогуляйтеся по місцевості пішки. Тоді акліматизація пройде більш гладко. І хоча б у перші дні менше пийте спиртного. Головна фішка наших туристів - надиратися ще в літаку. Практика показує, що зворотний адаптація організму (реакліматизація) у більшості людей протікає куди більш жорстко, ніж акліматизація.

Ледь приспособившемуся до нових умов організму (особливо якщо відпустка був коротким) знову доводиться себе ламати. В результаті такої дезорієнтації у часі і просторі організм занурюється в стрес - і в психічному сенсі, і в фізіологічному. І нерідко чим комфортніше ви відчували себе на відпочинку, тим важче проходить реакліматизація. Плануйте повернення з відпустки так, щоб у запасі перед виходом на роботу було 2 - 3 дні просто на неробство.

Наше завдання - придушити збудження, щоб збалансувати добовий ритм. На допомогу прийдуть природні адаптогени.

0,5 г аскорбінки плюс 2 таблетки екстракту зеленого чаю 25 - 30 крапель пантокрину плюс 10 - 15 крапель аралії маньчжурської по 20 - 25 крапель настоянки левзеї та родіоли рожевої стакан виноградного соку плюс 30 - 35 крапель настоянки женьшеню якщо вранці низький тиск - 25 - 30 крапель кордіаміну плюс чайну ложку настоянки китайського лимонника і таблетку гліцину під язик. хвилин за 20 до сну прийміть «коктейль» з валеріани та пустирника (по 30 крапель) по 30 крапель настойки звіробою і м'яти 25 - 30 крапель валокордину і розтерти скроні ефірною олією герані або лаванди. Що напруженіше для організму - зміна клімату або годинних поясів?

На думку фахівців - друге. Все ж до перепадів погоди нам не звикати, а от добовий ритм змушує людину весь час жити в несприятливих умовах на новому місці. Простіше кажучи, поїздка на Мальту або на південь Іспанії більш безпечна для здоров'я, ніж подорож до Таїланду, Японії і Мексики. Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнаглядом, свідоцтво Ел № ФС77-50166 від 15 червня 2012. Головний редактор — Сунгоркін Володимир Миколайович. Шеф-редактор сайту — Носова Олеся В'ячеславівна.

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону. АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: КП-Іжевськ, вул. Авангардна, д. 4б, р. Іжевськ, 426035КОНТАКТНЫЙ ТЕЛЕФОН: +7 (3412) 945-090РЕКЛАМНЫЙ ВІДДІЛ: +7 (3412) 90-20-20.

Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать АТ «Видавничий дім «Комсомольская правда», і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Схожі статті:

 • Вибираємо ортопедичну подушку

  Подушки були придумані для збереження форми зачіски під час сну. Чохли робили з міцних тканин шкіри, а наповнювали пір'ям птахів, шерстю тварин і травою. Поступово з'явилися подушки для різних...

 • Вибираємо першу взуття для дитини

  Скільки копій зламано на тему того, якою має бути перша взуття для дитини. Лікарі наполягають на тому, що для правильного формування стопи взуття повинна бути з високим задником і жорстким...

 • Вибираємо разом розчин для промивання носа дітям

  Зберігати носик малюка чистим дуже важливо, і батьки з самого народження повинні уважно стежити за цим. Адже закладений ніс це не тільки дискомфорт і утруднене дихання. Маленька дитина, яка...

 • Другі пологи. Розслабляємося?

  Після перших пологів, в яких народити людини 3,950 кг мені допомогла мантра з курсів 'розслабляємося і дихаємо', я була абсолютно впевнена, що в ній і є секрет і заставу будь-яких позитивних...

 • Вибираємо бюстгальтер для дівчинки-підлітка

  Вибирати бюстгальтер для дівчинки-підлітка потрібно правильно, адже в юному віці необхідно підходити до цього питання з особливою увагою і обережністю. Для дівчаток у віці від 10 до 16 років...