Тренувальні перейми або перейми Брекстон Хікса

З розповідей мами, свекрухи і старших подруг, а також маси жіночих фільмів на околороддомовскую тематику усі дівчата і навіть дівчатка знають, що таке перейми, і що після них відразу починаються пологи. Але завагітнівши, багато хто з подивом дізнаються, що є ще й інший тип переймів. Спочатку вони можуть і налякати, але потім гінеколог, інтернет, мама пояснюють: все в нормі, це просто тренувальні перейми, любовно звані «трениками».

Медики називають їх переймами Брекстон-Хікса. Гладка мускулатура матки скорочується, але її шийка не розкривається, щоб випустити малюка. Під час цих сутичок матка діє як гімнастка, яка готується до змагання (в нашому випадку це пологи) – для ефектного виступу їй потрібно сто тренувань.

Це явище було помічено й описано англійським лікарем Джоном Брекстоном Хіксом досить давно – в кінці 19 століття. «Треники» з'являються у всіх вагітних десь на 20 тижні або трохи пізніше. До речі, якщо ви не помітили у себе тренувальних перейм, це теж не біда, а норма, адже вагітність може протікати і так. На що вони схожі з відчуттями?

Ви помічаєте напад в животі – усі м'язи вже неабияк збільшилася матки напружуються, «тримають» від 30 до 60 секунд. Це може нагадувати жорсткий футбольний м'яч, який раптом «матеріалізувався» у вашому животику – але болі при цьому немає. З'являтися вони можуть як на 2-4 рази на годину, так і по кілька разів за добу.

Час йде, а їх кількість не посилюється... Поки не настане час пологів. Більше того – тренувальні перейми може викликати навіть погладжування живота вашою подругою, чоловіком – навіть вами. Звичайно, вони – цілком природні, однак викликати їх без приводу не варто. Тому пийте побільше (влітку носити в сумочці маленьку пляшку води без газу), частіше спорожнює сечовий від тягаря, і пам'ятайте – лікарі та поради подруг не брешуть, вам не можна хвилюватися.

Понад сто років гінекологи вивчають явище тренувальних перейм – і навіть у наші дні невпинно сперечаються з їх приводу. Що являють собою «треники» і навіщо природа їх придумала? Для одних фахівців це – активна підготовка тіла мами до пологів (тому ці стискання матки і назвали тренувальними, адже з кожною сутичкою шийка матки змінюється, дозріває).

Для інших – природна реакція тіла на гормональні перепади, без яких вагітність – не вагітність. Ці лікарі впевнені: немає ніякої підготовки до появи малюка на світ, сутички просто підсилюють приплив кисню до плаценти. Але що б не заклала в «треники» природа, для кожної жінки це – відмінний спосіб перевірити, чи всі дихальні вправи з курсів передпологової підготовки ви запам'ятали. Іншими словами, дочекайтеся чергових сутичок, уявіть, що вони родові – і спробуйте подихати, як навчили.

У вашій поліклініці немає подібних курсів, і про правильному диханні ви знаєте тільки з американських фільмів? Що ж, ми готові познайомити вас із самими популярними техніками, які можуть дуже стати в нагоді вам по дорозі в пологовий будинок і в родзалі. Як полегшити свій стан, особливо якщо сутичка доставляє незручність (ви на роботі, за кермом)? По-перше, якщо ви думаєте, що викликало сутичку (сварка, чужі дотики до живота, підняття важкої сумки), припиніть це.

Якщо ваш рядків дійшов до 38 тижнів, важко визначити, тренувальні у вас зараз сутички, або вже нарешті передпологові. Як тільки у «ждушки» в цей час стискається животик, вона сама не знає, що їй робити – сідати на диван і релаксувати, або ж бігти складати сумку в пологовий будинок. Медики впевнені: якщо у вас підуть «бойові» перейми, ви з тренувальними їх не сплутаєте. Від переймів Брекстон-Хікса вони відрізняються болем, болями в попереку, тим, що починає стискати весь живіт, віддаючи в спину, а також появою судом.

Всі ці ознаки (плюс тривалість, частота, регулярність перейм) на великому терміні не страшні. Можливо, вони говорять про те, що майбутньому татові треба купувати коляску – у вас починаються пологи. В наш час існує стільки контрацепції і про неї починають розповідати молоді так рано, що кількість незапланованих вагітностей із року

Схожі статті:

 • Як зрозуміти перейми чи ні?

  У мене легке потягування попереку було, в 18:00 почалися перейми і цілу ніч так було. То в жар кидало то в холод. А чистка у мене почалася вже перед потугами, не встигали качку виносити. І я...

 • Тренувальні трусики для привчання до горщика дитини

  Батькам рано чи пізно потрібно буде починати привчати дитину до горщика. Ті, кому вже довелося з цим зіткнутися, знають, що завдання не з легких. Малюк не може зрозуміти, чого від нього чекають...

 • Як починаються перейми перед пологами?

  Останній третій триместр вагітності являє собою, самий хвилюючий період у житті. Чим ближче стає дата пологів, тим більше з'являється питань. Як починаються перейми? Це один з нагальних питань...

 • Вибираємо ортопедичну подушку

  Подушки були придумані для збереження форми зачіски під час сну. Чохли робили з міцних тканин шкіри, а наповнювали пір'ям птахів, шерстю тварин і травою. Поступово з'явилися подушки для різних...

 • Вибираємо першу взуття для дитини

  Скільки копій зламано на тему того, якою має бути перша взуття для дитини. Лікарі наполягають на тому, що для правильного формування стопи взуття повинна бути з високим задником і жорстким...