Кісточка на великому пальці ноги до якого лікаря звернутися

Біль у великому пальці ноги може бути викликана цілим рядом патологічних станів, требующихсерьезного комплексного лікування. Народні методи в таких ситуаціях можуть дещо зменшити неприємні відчуття, але не усунути причину, і біль дуже скоро повернеться знову. Тому важливо спочатку розібратися, чому болить великий палець, і тільки потім починати лікування.

Болем в області великого пальця супроводжуються патологічні процеси в м'яких тканинах і суглобах (переважно болить суглоб між плеснової кісткою і фалангою). Причиною виникнення таких неприємних відчуттів найчастіше буває незручним, здавлює ступню взуття з вузьким носком і травми, наприклад, удари, розтягування. Також подібні симптоми можуть виникнути защемлення нервових корінців у нижніх відділах хребта і невропатий, при цьому «ниє», німіє великий палець і інші частини нижньої кінцівки.

Якщо ж суглоб великого пальця на нозі опух і болить, можна думати про розвиток у ній запалення (швидше за все, має місце артрит). Причиною такого стану може бути подагра, ревматизм, аутоімунні захворювання, псоріаз, загальні інфекційні хвороби. Для артритів характерна скутість в ураженому суглобі вранці і дуже хворобливі перші кроки, потім ходити стає легше.

Запалення суглоба при подагрі супроводжується вираженим болем, яка турбує хворого і вночі, і вдень. Провокують розвиток такого артриту погрішності в дієті і алкоголь. До продуктів, здатним викликати напад подагри, відноситься м'ясо, риба, напої з кофеїном. Постійні загострення запалення в суглобі і відкладення уратів в навколосуглобових тканинах призводять до утворення в них специфічних вузлів (тофусів), які є характерною ознакою подагри.

Ще однією причиною хворобливих відчуттів в області великого пальця може бути артроз плюснефалангового суглоба. Це захворювання характеризується розвитком дистрофічних змін у хрящовій тканині і поступової деформацією суглоба. При даній патології великий палець болить при ходьбі, особливо тривалої, крім цього, у суглобі виникає неприємний хрускіт, але ознаки гострого запалення при цьому відсутні. Також досить часто людей середнього віку турбує опукла кісточка біля великого пальця збоку.

Цю неестетичну патологію називають вальгусною деформацією великого пальця. Розвивається вона при остеопорозі, плоскостопості, ендокринних порушеннях, спадкової слабкості зв'язкового апарату і, знову ж, при носінні високих каблуків і неправильно підібраних туфель та чобіт. Постійний тиск на цю кісточку взуттям призводить не тільки до появи болю і утворенню мозолів, але й поступового руйнування головок кісток (плеснової і фаланговой), що в свою чергу вимагає серйозного оперативного лікування.

Біль у великому пальці може виникнути і при судинних хворобах, наприклад, ендартеріїті, при якому кров з-за звуження судин не може повністю забезпечити тканини, в даному випадку нижньої кінцівки, киснем і живильними речовинами. Крім цього, біль, оніміння великого пальця і зміна шкіри над ним у людей з цукровим діабетом може бути ознакою синдрому діабетичної стопи. Для нього характерні і неврологічні, судинні розлади, що призводять до порушення трофіки м'язів, шкіри, суглобів.

Ця патологія при несвоєчасній діагностиці і відсутності лікування може стати причиною ампутації кінцівки. Якщо мала місце травма ступні, слід звернутися до травматолога. При виражених запальних змінах суглоба на нозі біля основи великого пальця або появі хрускоту необхідно проконсультуватися у ревматолога або артролога. При оніміння пальців стопи, болях у попереку та інших неврологічних симптомах варто відвідати невропатолога. Деформований великий палець з кісточкою збоку вимагає консультації лікаря-ортопеда.

Судинними порушеннями в нижніх кінцівках займаються судинні хірурги, ну а з діабетичною стопою слід звертатися до ендокринологів і хірургам, які спеціалізуються на даній патології. В крайньому випадку, якщо самостійно важко визначитися, можна піти на прийом до лікаря загальної практики, щоб він направив до необхідного фахівця. Ну, а якщо біль у стопі і пальцях виникає тільки після носіння конкретної взуття, слід перейти на щось більш зручне, оскільки саме з невідповідною взуття починаються багато проблем з суглобами ніг.

Якою б не була причина болю в області великого пальця, її лікуванням повинен займатися тільки фахівець. Будь-яка з перерахованих вище патологій вимагає комплексного обстеження пацієнта та застосування спеціальних лікарських засобів, без яких ефективно зменшити біль не завжди вдається. Так, при подагричному артриті призначають колхіцин і строгу дієту, при ревматоїдному артриті показано протизапальні препарати всередину, при артрозі необхідні лікарські засоби для відновлення хрящової тканини.

Вальгусную деформації на ранніх стадіях лікують спеціальними ортопедичними пристосуваннями (устілками, валиками, коректорами), масажем, фізіотерапією і ЛФК, ну а в запущених випадках вдаються до оперативного лікування.

Схожі статті:

 • До якого лікаря звернутися з кров'ю в калі

  Інші новини на цю тему:Як взяти гроші лікаря в роддомДетская поліклініка брест кіжеватова 74 прийом врачейВзрослая поліклініка полоцька розклад врачейДиана інструкція по застосуванню відгуки...

 • Гіпергідроз до якого лікаря звернутися?

  До якого лікаря звернутися при гіпергідрозі? Це захворювання можна віднести до списку поширених. Та й причин виникнення цієї недуги може бути багато. Важливо розглянути причинно-наслідкові...

 • Зростає кісточка на великому пальці ноги: що робити?

  Багато жінок не з чуток знайомі з проблемами, пов'язаними з деформацією стопи. З-за чого випирає кісточка на великому пальці? Як запобігти розвитку вальгусної стопи і як з нею боротися? Великий...

 • Шишка на великому пальці ноги

  Шишка на великому пальці ноги — ситуація багатьом добре знайома, характеризується хворобливим випинанням (выпиранием) кісточки з внутрішньої сторони стопи. Подібне патологічний стан — вагома...

 • Болить коліно До якого лікаря звернутися

  Фахівцям по лікуванню захворювань опорно-рухового апарату доводиться стикатися з такими причинами артриту: — «запальне», або аутоімунне, ревматологічне захворювання (ревматоїдний артрит,...