Виявлення палочковой флори в мазку норма чи ні?

В результаті діагностичних процедур часто виявляється палочковая флора в мазку – що це таке, можна зрозуміти, уточнивши вид виявлених мікроорганізмів. Існує кілька різновидів паличок: одні є обов'язковим варіантом норми, а інші попереджають про розвиток патологічних процесів. Спеціальні лабораторні аналізи на флору проводять для вивчення стану мікрофлори статевих органів у жінок і чоловіків. Мазок на флору – це один з найпоширеніших і діагностично ефективних видів дослідження в гінекології і урології.

Під час процедури взяття аналізу з геніталій пацієнта спеціальними інструментами забирають біологічний матеріал для дослідження під мікроскопом. Результати мазка стають відомі вже через пару днів. На основі проведеного аналізу можна визначити наявність у статевих органах чоловіків і жінок інфекції (або її слідів), запальні процеси, патологічний дисбаланс мікрофлори і інші відхилення від норми.

На основі процедури ставиться діагноз і призначається лікування або підтверджується відсутність захворювань. І у чоловіків, і у жінок на слизових оболонок кишечника, сечостатевої системи і в порожнині рота існує особлива мікрофлора, де в нормі сусідять різні мікроорганізми, що підтримують роботу органів на необхідному рівні. У нормі жіночий аналіз на мікрофлору може показати наявність паличок Дедерлейна – ацидофільних грампозитивних великих і нерухомих бактерій, що не утворюють спор.

Палички Дедерлейна підтримують кисле середовище в піхві, захищаючи організм від інфекції і «фільтруючи» найбільш сильні сперматозоїди, адже в кислому середовищі багато патогенні організми і найменш життєздатні чоловічі статеві клітини швидко гинуть. Нормальна мікрофлора відповідає за «чистоту» у піхву. Палички Дедерлейна виробляють в невеликій кількості перекис водню, що володіє бактерицидними властивостями.

Лізоцим, будучи частиною нормальної мікрофлори піхви, як природний антибіотик, теж володіє захисними функціями, вбиваючи хвороботворні організми. Достатня кількість паличок Дедерлейна сприяє активності макрофагів – білих тілець крові, які можуть захоплювати патогенну мікрофлору, наприклад, збудники гонореї, найпростіші мікроорганізми, трихомонади, щоб згодом «переварити» їх, виконуючи захисні функції.

Якщо ж у мазку виявляється присутність дрібної палочковой флори, то це може вказувати на можливі патології статевих органів у чоловіків і жінок. Наприклад, про наявності гарднерельозу або дисбактеріозі. Не завжди дрібна палочковая флора небезпечна сама по собі, але вона підриває захисні функції організму, сприяє розвитку інфекційних захворювань. Для відновлення нормального балансу мікрофлори при виявленні дрібних палочковых бактерій і чоловікам, і жінкам необхідно пройти курс лікування.

В мазку у жінок в нормі завжди буде присутній флора палочковая, адже саме наявність паличок Дедерлейна у великій кількості сприяє здоров'ю жіночого організму. У жінок з регулярними статевими контактами аналізи можуть показати змішану флору в кінці або на початку менструального циклу, під час зменшеною вироблення естрогену або під впливом патологій яєчників (з вираженою гіперфункцією).

Змішана флора з паличками і коками може бути ознакою гінекологічних захворювань або інфекцій, отриманих статевим шляхом, адже нерідко розвиток умовно-патогенної мікрофлори супроводжується іншими, більш серйозними захворюваннями. У маленьких дівчаток і у жінок в клімактеричний період з-за особливостей гормонального рівня аналіз теж може показувати змішану флору. Гарднерельоз (на відміну від таких захворювань, як трихомоніаз, гонорея) – патологія невенерического характеру.

Як правило, першопричини розвитку захворювання не пов'язані із статевим життям хворих. Так, гарденелез нерідко зустрічається навіть у людей, зовсім не ведуть статеве життя. Ключовими факторами, запустившими патологічний процес, можуть стати навіть звичайний стрес, ГРВІ, хронічне недосипання і незбалансований раціон. Діагноз гарднерельоз, як правило, ставлять чоловікам. У жінок хвороба діагностується як бактеріальний вагіноз.

Паличка гарднерелла створює середовище, сприятливе для розвитку хламідіозу, зростання гонококів і трихомонад. З розвитком гарднереллеза нормальна аеробна мікрофлора поступово може повністю замінюється анаеробними організмами, що супроводжується яскравими клінічними симптомами. Як і будь-умовно-патогенна мікрофлора, палички гарднерели можуть жити в організмі в невеликих кількостях, не провокуючи патологічних змін.

У чоловіків дане захворювання може виникати тільки внаслідок внутрішніх проблем, в тому числі і з-за нехтування правилами особистої гігієни, але нерідко хворі, ігноруючи незначний дискомфорт, що розвивається в результаті розпочатої патології, заражають жінок. У жінок бактеріальний вагініт виникає як внутрішніх чинників, так і в результаті передачі активних патогенних мікроорганізмів від статевого партнера. Чоловік від жінки не може заразитися гарднереллезом.

Відчуття печіння виникає з-за того, що під впливом умовно-патогенної мікрофлори пошкоджується слизова уретри, а під впливом сечі з'являються біль і різі. У жінок гарднерельоз протікає, як правило, важче, ніж у чоловіків, у яких симптоми часто носять періодично приходить характер зі спадами і піками загострень. Зараження вагітної жінки небезпечно тим, що патологія може позначитися на внутрішньоутробному розвитку плоду.

Захворювання можна уникнути, підтримуючи високий рівень загального і місцевого імунітету, дотримуючись правил гігієни і стежачи за здоров'ям. Чоловікам і жінкам слід періодично проходити профілактичні огляди, здаючи мазки на мікрофлору. Гарднерельоз краще відповідально пролікувати один раз під керівництвом фахівця, ніж періодично повертатися до рецидивів патології, яка супроводжується неприємними симптомами і створює сприятливі умови для розвитку інших захворювань.

Схожі статті:

 • Норма лактобацил в мазку

  Піхвова флора є показником стану жіночого здоров'я, при цьому лактобацили в мазку, взятому з піхви, мають бути в більшій кількості, ніж інші мікроорганізми. Пояснюється даний фактор властивістю...

 • Аналіз мазка soor норма у жінок

  Мазок з уретри у чоловіків (син. бактеріологічний мазок з сечовипускального каналу, мазко на флору ) це особливий лабораторний аналіз, який надає допомогу з'ясувати, які мікроби і в якій...

 • Гарднерели в мазку норма

  Це одне з найбільш частих досліджень, проведених в гінекологічній практиці. Так як багато біди з жіночим здоров'ям трапляються із-за порушень мікрофлори або розвитку інфекцій сечостатевої...

 • Виділення після місячних: норма і патологія

  Часто виділення, не пов'язані з менструацією, лякають жінок. Далеко не кожна жінка знає про те, які виділення з піхви можна вважати нормою, а які свідчать про наявність захворювань. Виділення з...

 • Escherichia coli в сечі норма

  У випадку, якщо потрібно зберегти всі повідомлення, достатньо тільки вибрати категорію і натиснути згадану кнопку. Для скасування натисніть кнопку "закрити вікно'. Педіатр хоче покласти його в...