Болить коліно До якого лікаря звернутися

Фахівцям по лікуванню захворювань опорно-рухового апарату доводиться стикатися з такими причинами артриту: — «запальне», або аутоімунне, ревматологічне захворювання (ревматоїдний артрит, спондилоартрит, псоріатичний артрит, подагра, системний червоний вовчак та деякі інші). У цих випадках запалення всередині суглоба обумовлено «поломкою» в імунній системі, при якій власні клітини-захисники організму починають атакувати власні ж клітини суглобової внутрішньої вистилки. — остеоартроз в разі його загострення.

Остеоартроз – захворювання опорно-рухового апарату, яке не дуже вдало називають «дегенеративним». Виникає воно у людей фізичної праці, у тих, хто часто і багато ходить пішки, особливо по сходах, а також у спортсменів (часто незалежно від виду спорту – важковаговики-штангісти хворіють так само часто, як і легкоатлети-бігуни). «Жертвами» остеоартрозу стають з рівною частотою чоловіки і жінки.

Ще до розвитку цього захворювання сприяють не скоригована вчасно плоскостопість, носіння незручного взуття, в тому числі на високих підборах, словом – будь-яка неадекватна навантаження на ноги в цілому і на колінний суглоб зокрема. «Природна» навантаження – вага тіла людини, що перевищує норму, сама по собі є досить серйозним фактором ризику розвитку остеоартрозу, першою ознакою якого може бути запалення колінного суглоба. — посттравматичні явища (якщо була тупа травма суглоба, розтягнення або розрив зв'язок або внутрішньосуглобових структур, що часто буває, наприклад, при падінні з гірських лиж).-осібно стоїть кіста Бейкера – внутрішньосуглобове рідинне освіта, періодично що наповнюється синовіальної (суглобової) рідиною. Такий «мішок» може доставити масу клопоту, якщо збільшується до великих розмірів (іноді до декількох десятків сантиметрів), або нагноюватися.

Кость спереду коліна може боліти через розвиток кісти, яка може утворитися внаслідок артриту. Якщо біль саме такого походження, важливо першим ділом вилікувати артрит. Колінний суглоб може почати хворіти з-за порушень в тазостегновому суглобі або защемлення нервів.

Щоб вирішити дану проблему важливо комплексно пролечится згідно з рекомендаціями остеопата. Важливо пам'ятати! Болю в колінах – це всього лише симптом. Неприпустимо обмежувати лікування лише знеболювальними препаратами. Воно обов'язково повинно бути комплексним, спрямованим на купірування механізму запуску захворювання і викликаного ним больового синдрому!

Таблетовані та ін'єкційні протизапальні засоби нестероїдної природи – основна група медикаментозних засобів для симптоматичної та патогенетичної терапії при болях в колінах. Це означає, що з їх допомогою зменшуються запальні зміни в тканинах. Таким чином патологічний процес може бути зупинений, а його симптоми куповані. Лікування НПЗЗ відноситься до диференційованих методів медичної допомоги.

Враховуючи, що болі в колінах практичним завжди викликані патологією структур колінного суглоба (зв'язок, сухожиль, менісків, сумок, хряща тощо), їх лікування не може обійтися без протизапальних засобів. Тому кожен випадок суглобного болю є підставою для їх призначення. Але робити це потрібно грамотно, з урахуванням потенційних ризиків і користі. Препарат повинен володіти відповідними характеристиками ситуації, мати потрібну лікарську форму введення, не мати протипоказань для застосування в конкретному випадку.

Всі ці тонкощі може знати тільки фахівець. На що ви можете сподіватися, при такому псевдолікуванні, так тільки на тимчасовий відступ хвороби. У гіршому ж випадку вас можуть чекати більш серйозні хвороби, такі як, контрактура, артрит, посттравматичні блокади, артроз або взагалі, ви можете втратити функціональність вашого колінного суглоба. До надійних методів дослідження суглобів відноситься рентгенографія.

Фактично без неї лікар не може встановити діагноз і провести диференціальну діагностику. Ще допомагає більш повно уявити картину томографія, яка дозволяє точно визначити вогнищеві ураження. Лікування болю в суглобах багато в чому залежить від причини їх появи, тому потрібно постаратися якомога швидше відвідати лікаря, який поставить діагноз. До візиту до лікаря забезпечте запаленого суглоба спокій – це зменшить біль і прискорить одужання.

В деяких випадках допоможе еластичний бинт, накладений в області суглоба. Біль можна зняти за допомогою знеболюючих ліків у вигляді таблеток, уколів і мазей з протизапальним і знеболюючим ефектом. Відмінним способом позбавлення від болю є внутрішньосуглобові ін'єкції або «блокади». В першу чергу слід виключити або знизити навантаження на колінний суглоб.Неприпустимі фізичні вправи, тривала ходьба, різкі рухи.Рекомендується кілька разів в день забезпечувати повний спокій суглобу.

При травмах полегшити біль можуть іммобілізація кінцівки,прикладання льоду. Ногу бажано розмістити так, щоб забезпечити высокоерасположение коліна. Зверніться до лікаря, щоб встановити причину болю і почати эффективноелечение. Обов'язково треба звернутися до лікаря, якщо: 1. Загальний аналіз крові (можлива анемія, лейкоцитоз, збільшення ШОЕ при ревматоїдному артриті, хвороби Бехтерева) 2. Біохімічний аналіз крові: збільшення рівня сечової кислоти при подагре3.

Мікробіологічне дослідження (наприклад, зішкріб з уретри на хламідії при підозрі на реактивний артрит)4. Рентгенівське дослідження – один з основних методів обстеження при болях в колінному суглобі. Будуть видні специфічні зміни, характерні для конкретної патологии5.

Серологічний аналіз: ревматоїдний фактор при ревматоїдному артрите6. Пункційна біопсія кістки при підозрі на кістковий туберкульоз і остеомієліт: матеріал для посіву одержують з допомогою аспірації гною з кістки або м'яких тканин або проводять біопсію кости7. Пункція суглоба: голку вводять в суглобову порожнину і забирають частину ексудату для дослідження на предмет прозорості, вмісту білка та кров'яних тілець, проводять посів на мікроорганізми.8.

Артроскопія – проводиться як з діагностичною, так і з лікувальною метою, наприклад, при травмі меніска, хрестоподібних зв'язок і ін. 9. Денситометрія – вимірювання щільності кісткової тканини при остеопорозі.10. Ультразвукове дослідження колінного суглоба при підозрі на остеоартроз, травматичні ушкодження і захворювання менісків та ін 11.

Магнітно-резонансна томографія комп'ютерна томографія (наприклад, при підозрі на хондроматоз). Немає єдиного універсального способу лікування всіх хвороб коліна. Яке лікування необхідно в кожному конкретному випадку – залежить від точного визначення причини болю, тому що всі перераховані вище захворювання вимагають різного підходу до свого лікування. Однак необхідно дотримуватися деякі правила при виникненні болю в коліні. 1. Знизити навантаження до такої міри, щоб не виникало неприємних відчуттів.

При гострому болі повністю виключити навантаження і накласти фіксуючу пов'язку, для того, щоб забезпечити коліну нерухомість.2. Носіння бандажа або пов'язки еластичним бинтом для стабілізації суглоба.3. За рекомендацією лікаря застосування гарячих компресів для прогрівання коліна. Це виконується для поліпшення мікроциркуляції тканин.

Можна використовувати розігріваючі мазі (наприклад, финалгон).При гострого болю в перші дві доби – холодний компрес (пластиковий пакет з льодом або ж бутлі з крижаною водою). Холодні компреси слід прикладати на 15 хвилин, а потім робити перерву на годину для того, щоб у нозі відновлювалося нормальний кровообіг.4. Застосування протизапальних препаратів (парацетамол, ібупрофен).5.

Ретельна розминка суглоба перед бігом та іншими тренуваннями з поступовим збільшенням навантаження, починаючи з мінімальних.6. Застосування препаратів хондропротекторів.

Схожі статті:

 • Гінеколог, венеролог або уролог? До якого лікаря йдемо

  Проблемами сечостатевої сфери займаються одночасно кілька фахівців. Розібратися до якого з них в яких випадках звертатися вдається далеко не відразу. Щоб вибрати потрібного лікаря, необхідно...

 • Гіпергідроз до якого лікаря звернутися?

  До якого лікаря звернутися при гіпергідрозі? Це захворювання можна віднести до списку поширених. Та й причин виникнення цієї недуги може бути багато. Важливо розглянути причинно-наслідкові...

 • До якого лікаря йти з грибком нігтів?

  Кожен другий страждає від грибкових захворювань. Однак багато хто замислюється, до якого лікаря звернутися з такою недугою? Своєчасне звернення до фахівця, самий вірний крок при перших ознаках...

 • До якого лікаря звертатися при циститі?

  Багато жінок зіткнувшись з такими симптомами як біль при сечовипусканні і болю задаються питанням, до якого лікаря йти? Для відповіді на це питання, потрібно зрозуміти, що являє собою...

 • До якого лікаря звертатися якщо болять суглоби ніг

  Вам необхідно обов'язково відвідати консультацію фахівця. При болю в суглобах ніг потрібно звернутися до травматолога, ревматолога, невролога або вертебролога. Тільки кваліфікований лікар,...