Чи можна народити, годувати грудьми і не набрати вагу?

Ізя, швидше сюди, поможіть! Тут бабусі Сарі погано. Ви ж доктор, зробіть що-небудь!

Я вибачаюся, але я доктор археології! Так і бабусі Сарі вже давно не 18... Коли ви вагітні, то просто зобов'язані набирати вагу. І це зрозуміло: розвивається в утробі дитина – він має свою вагу. У матці містяться навколоплідні води – ще кілограми.

Сама матка збільшується і це теж додатковий вагу. А ще один кілограм з'являється у грудях, у якої в цей період змінюється структура. Коли малюк з'являється на світ, то частину цієї ваги, природно, втрачається.

Але живіт приходить в норму поступово, а груди наливається молоком, і тоді виникає враження, що в колишні габарити ви вже не повернетесь. Але чи це так? По-перше, не треба поспішати зі зміною власного об'єму.

Носити стягуюча білизна доктор може порекомендувати не кожній жінці. Наприклад, якщо ви перенесли операцію кесаревого розтину, то, швидше за все, вам пропишуть бандаж, а не «грацію». А якщо ви пошкодили руку, то призначать Ваш організм поступово змінювався протягом 9 місяців, і тепер за такий точно період від нього можна чекати аналогічних змін (тільки в бік схуднення).

Якщо цього не відбувається, то можна застосувати до свого організму примусові заходи. Тільки для початку розберемо, що ви робили неправильно в період годування. Ймовірно, їли вершкове масло, щоб молоко було жирніше, не знаючи, що ви харчувалися продуктом переробки молока, а не тими продуктами, які сприяють лактації. Лікарі ж рекомендують пити більше рідини, навіть простої води.

Деякі з них радять випивати багато чаю з молоком, але ніхто ніколи не говорить про жирних продуктах. До речі, на лактацію позитивно впливають прогулянки, так як вони заспокоюють. Малюк спить, ви його неквапливо везете в колясці. Це відпочинок! А ще дуже важливим є добрий сон. І якщо є людина, якій можна доручити дитину, не втрачайте можливості поспати пару годин вдень. Якщо ви все робили правильно і не схудли, то спробуйте збільшити фізичні навантаження.

Можливо, ваш карапуз спокійний, і ви не намотуєте кілометри по кімнаті, хитаючи його на руках, щоб той заснув. Тоді частіше виходьте гуляти, носити малюка в слінгу або «кенгуру». Коли ви даєте прикорм, використовуйте маленькі баночки з пюре і сирками. Адже спочатку малюкові потрібні одна-дві ложки з цієї ємкості, а доїдати доводиться все мамі, тобто вам. Якщо ви не знаходите потрібне є ці продукти, то доручіть «місію доїдання» татові або бабусі з дідусем. Чи собачці з кішкою, в кінці кінців!

А якщо вже і це все не допомагає, та ще й ваші батьки кажуть, що це – спадкове, загляньте на прийом до ендокринолога: можливо, крім ваги у вас є й інші проблеми зі здоров'ям.

Схожі статті: