Виділення після місячних: норма і патологія

Часто виділення, не пов'язані з менструацією, лякають жінок. Далеко не кожна жінка знає про те, які виділення з піхви можна вважати нормою, а які свідчать про наявність захворювань. Виділення з піхви можуть бути різного кольору: червоно-кривавого, коричневого, сірого, чорного, білястої, зеленуватого, жовтуватого, рожевого. Вони можуть мати желеподібну, сирну або пінисту консистенцію, бути з запахом і без нього. Крім перерахованого, виділення можуть супроводжувати такі симптоми, як свербіж, подразнення та біль.

У здорових жінок виділення, крім критичних днів, можуть бути необільнимі, слизовими, трохи мутноватыми, так як до їх складу входять клітини епітелію з піхви. Завдяки невеликим, але постійним виділенням з піхви, очищаються статеві шляхи жінок, запобігаючи виникненню інфекції. Якщо щоденну прокладку довго не міняти, то на ній виділення набувають жовтуватий колір внаслідок взаємодії з киснем.

Нормальні виділення не супроводжуються неприємними відчуттями, такими як подразнення статевих органів, свербіж і печіння. Свіжі виділення з піхви практично не мають запаху. Запах виникає, коли в них починають розмножуватися бактерії.

Ну, і, звичайно ж, на кількість і характер виділень з піхви впливає день менструального циклу. Нормою вважаються мажучі виділення коричневого кольору, які з'являються за кілька днів до менструації. Якщо ж мажучі виділення передують початку місячних на протязі більше двох днів – це свідчить про захворювання жіночої статевої сфери. Вони можуть бути симптомом гормональних порушень, інфекцій, захворювань гематологічного характеру, адеомиоза. Досить часто таке явище виникає при гіперплазії ендометрію, поліпах ендометрію.

Про ендометріозі говорить наявність перед місячними коричневих виділень в сукупності з хворобливою і тривалої (більше тижня) менструацією, з наявністю кров'яних згустків. Наявність коричневих виділень в середині циклу може сигналізувати про прогестероновою недостатності або синдромі полікістозних яєчників. Це загрожує безпліддям і його потрібно лікувати. Якщо в період менструації, кровотеча рясне, то потрібно обов'язково пройти процедуру УЗД, яка допоможе оцінити стан внутрішніх статевих органів.

Такі кровотечі можуть свідчити про наявність міоми матки, ендометріозі. Якщо слизова оболонка матки має нормальну товщину, то процедура вискоблювання не потрібно. Якщо ж кровотеча було викликано гіпертрофією (збільшенням товщини) ендометрію, поліпами ендометрію або шийки матки, то, швидше за все, доведеться пройти процедуру вискоблювання. Надалі необхідно буде пройти гістологічне дослідження для виключення можливості виникнення патологій більш серйозного характеру.

Після закінчення місячних рівень згортання крові збільшується, і вона починає виділятися повільніше. Так як кров згортається швидко, то колір виділень і скупчень стає більш темним - коричневим. Якщо у них відсутній запах, то це вважається нормою. При наявності запаху потрібно провести аналіз мазка на наявність хламідій, гарднерел, мікоплазми та уреаплазми, герпесу, цитомегаловірусу.

Якщо виділення з'явилися через кілька днів після місячних або ж тривалість самих місячних становить більше семи днів, то необхідно пройти тестування на наявність вагітності. До речі, при таких симптомах вона може виявитися позаматкової. Поява виділень з кров'ю може виникнути після проведення аборту.

Після закінчення одного тижня потрібно обов'язково звернутися до лікаря і зробити процедуру контрольного УЗД. Наявність слизових виділень білого кольору або прозорих слизистих виділень з наявністю білих прожилок після закінчення циклу, перед початком місячних говорить про ерозію шийки матки, цервіциті (запаленні каналу шийки матки). У будь-якому випадку ці виділення мають відношення до шийки матки.

Про молочниці (кандидозі) свідчить поява білих творожистых або схожих на кефір виділень, плівок або нальоту білого кольору на статевих губах, кліторі. Як правило, їх супроводжують хлібний або кисломолочний запах і свербіж. Про дисбіозу піхви говорить наявність білих, зеленуватих або сіруватих відшаровуються плівками виділень, що супроводжуються рибним запахом.

Про наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом, сигналізують пузиряться жовто-зеленого кольору виділення. Про гострої бактеріальної інфекції в піхві, гострому аднекситі (запалення яєчників), гострий сальпінгіт (запаленні в маткових трубах) говорить наявність рясних виділень жовтого або зеленого відтінків. Про бактеріальної інфекції в піхві, ерозії, хронічному аднекситі (запалення яєчників), хронічний сальпінгіт (запалення маткових трубах) говорить наявність незначних виділень жовтого або зеленого відтінків.

Про гнійному цервіциті свідчить наявність гнійних виділень зеленого кольору. Вони мають густу консистенцію, поєднуються зі слизом, посилюються від напруги, в процесі дефекації. Про те, що в матці відбувається патологічний процес, що говорить наявність темних коричневих виділень, що мажуть протягом декількох днів після менструації.

Про відшарування плодового яйця або плаценти говорить наявність кров'янистих, коричневих виділень, що мажуть у вагітній на ранніх термінах. Про наявність хронічного ендометриту, хронічного ендоцервіціта говорить наявність сукровиці (виділень рожевих, як кров розбавлена), що володіє неприємним запахом. Як правило, вона з'являється в передменструальний період.

Про хронічному ендометриті або хронічному ендоцервіциті говорить наявність рідких водянистих виділень, які мають брудний колір на прокладці, до і після місячних. Про загин шийки матки, порушення процесів згортання крові говорить наявність великих кривавих згустків при місячних. Схожі виділення можуть бути й у жінок з внутрішньоматкової спіраллю. Крім того, що спіраль провокує рясні тривалі менструації, ще одним із побічних ефектів можуть стати кров'янисті виділення з піхви межменструальный період.

У момент сексуального збудження залози передодня піхви у жінок починається активне вироблення так званої вагінальної змащення – це нормальне явище. Виділення занадто густі, рясні, з неприємним запахом можуть мати місце при незахищеному повноцінному статевому акті - таким чином відбувається очищення піхви від сперми. А наявність кров'янистих виділень при статевому акті або відразу після нього може свідчити про мікротріщинах або ерозії шийки матки.

Виділення з піхви білого, жовтого, зеленувато-сірого кольорів або гнійні зі специфічним запахом через кілька днів або тижнів після незахищеного статевого акту можуть говорити про розвиток інфекції або захворювання, що передаються статевим шляхом. Останні супроводжуються сверблячкою, печінням в піхву і сечівнику, болями під час сексу. При наявності нездорових виділень зверніться до лікаря-гінеколога. Тільки він з упевненістю може констатувати, здорові ви, а в іншому випадку – діагностувати хворобу і призначити необхідне лікування. у мене регулярні тижневі кров'янисті (не рясні, коричнево-червоні ) виділення через тиждень після менструації, це норма? підкажіть вранці бачу коричневі виділення а вдень червона менструації і 4-5 день була затримка 7днів

Схожі статті: