Ниркова коліка: ознаки і домашнє лікування

Так як стан вважається гострим, може призводити до серйозних проблем і навіть загибелі пацієнта, то необхідно негайно вживати заходів. Які ж є методи невідкладної допомоги та особливості сучасного лікування при нирковій коліці? Симптоми і лікування ниркової коліки взаємопов'язані. Ознаки цього стану виникають при наступних захворюваннях: Досить часто ниркова коліка спостерігається у тих людей, у яких є близькі родичі з такою ж патологією.

Цей факт свідчить на користь теорії, яка стверджує, що схильність до розвитку нападу передається у спадок. .block-adaptive { width: 234px height: 60px }@media (min-width: 320px) {.block-adaptive {width: 300px height: 250px } }@media (min-width: 500px) {.block-adaptive {width: 468px height: 60px } }@media (min-width: 600px) {.block-adaptive {width: 560px height: 300px } }@media (min-width: 768px) {.block-adaptive {width: 580px height: 400px } }@media (min-width: 800px) {.block-adaptive {width: 580px height: 400px } }@media (min-width: 1000px) {.block-adaptive { width: 665px height: 300px } }(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})Перші ознаки ниркової коліки, незалежно від статевої приналежності хворого, найчастіше бувають при наявності конкрементів у сечовивідних шляхах. Камені можуть переміщатися з струмом урини, при цьому закупорювати просвіт або порушувати цілісність ніжної слизової оболонки.

Дане явище викликає спастичні скорочення гладком'язових тканини і сильну болючість. У ряді випадків така ж закупорка може бути унаслідок тромбозу, при пухлинному процесі, у результаті потрапляння в просвіт сечоводу отслоившегося шматочка тканини. При наявності запального процесу (пієлонефриту), нижележащие сечовивідні шляхи можуть перекриватися слизовими пробками.

Сильний больовий синдром розвивається при перекруте сечоводу. Для того, щоб діагностувати такий стан, хворому слід встати, і в цьому випадку, якщо діагноз поставлений правильно, відбудеться посилення болю. Прийом горизонтального положення полегшує її. Найчастіше нестерпна нападоподібний біль розвивається на тлі нормального стану пацієнта, але іноді їй передує відчуття деякого дискомфорту в тій області, де знаходиться хвора нирка.

В останньому випадку неприємні відчуття наростають, а потім переходять в кольку. Якщо подивитися в цей момент на хворого, то стає помітно, що людина переживає нестерпні страждання. Він ніяк не може знайти таке положення тіла, в якому настає хоча б невелике полегшення. Багато хто при цьому плачуть, голосно кричать, метушаться. Як правило, біль починається безпосередньо праворуч або ліворуч від поперекового відділу хребта, в залежності від того, яка уражена нирка.

Потім вона може переходити в область паху, сечоводу, на внутрішню частину стегон, або в статеві органи. Крім хворобливості пацієнт відчуває напади нудоти, іноді виникає блювання. Якщо на тлі ниркової коліки відзначається підвищення температури, то такий гарячковий синдром є свідченням приєднання патогенної мікрофлори та розвитку інфекційного процесу.

Оскільки болючість в поперекової області не є специфічним для будь-якого захворювання, то при виникненні найменших ознак ниркової коліки, слід відразу викликати швидку, або негайно звернутися до лікаря. Тільки лікуючий фахівець може диференціювати причину цього симптому, купірувати гострий стан, і призначити лікування основного захворювання. При розвитку симптомів ниркової коліки, лікування проводиться в залежності від тяжкості процесу і наявності супутніх захворювань.

Важлива також дієта при нирковій коліці. Ніяке лікування лікарськими засобами не буде ефективним, якщо не дотримуватися деяких обмежень в їжі. Хворому не рекомендується використовувати міцний чай, кава. Під забороною знаходяться також: Краще всього при наявності захворювання нирок, яке супроводжується нирковою колькою, їсти якомога більше свіжих овочів і фруктів.

Особливо важливо дотримуватися певного типу харчування при нирковій коліці, якщо вона викликається наявністю каменів. Для цього слід піти до дієтолога, який розпише правильне індивідуальне меню в залежності від якісного складу піску і каменів у нирках: Допомога при нирковій коліці найчастіше проводиться в умовах стаціонару. Але до приїзду лікаря можна надати хворому першу допомогу.

Для цього слід: Слід пам'ятати, що такі дії можна проводити тільки в тому випадку, якщо у людини стоїть точний діагноз, і страждає він від нападу ниркової коліки вже не в перший раз. Справа в тому, що подібні ознаки можуть спостерігатися при інших захворюваннях, а прийом аналітичних засобів може стерти картину хвороби і поставити в глухий кут лікаря при постановці діагнозу. Якщо хворий потрапляє в стаціонар, лікування коліки полягає в знятті больового синдрому і відновлення відтоку сечі.

Для цього робиться крапельниця з платифиллином або новокаїном, ставляться знеболюючі уколи, іноді використовуються нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Якщо причиною стану є пухлинний процес або МКБ, то ставиться питання про проведення хірургічної операції. Коли лікування проводиться в амбулаторних умовах, то під час розвитку нападу хворому рекомендується використовувати протизапальну терапію, спазмолітики.

У тому випадку, коли хворобливість виникає в результаті міграції піску або конкрементів, використовуються препарати, які сприяють розчиненню і виведенню каменів. Вони зазвичай рекомендується для тривалого застосування, тому лише через деякий час можна оцінити результат їх впливу. З особливою обережністю слід підходити до лікування ниркової коліки у жінок під час вагітності.

Під час виношування плоду багато лікарські засоби абсолютно протипоказані, так як негативно впливають на майбутню дитину. Тому надання допомоги в цьому випадку полягає в спостереженні і симптоматичної терапії. Лікування натуральними засобами ниркової коліки здійснюється не тільки цілителями від народної медицини, але і рекомендується лікарями. В наш час в аптеці можна придбати достатню кількість препаратів з натуральних інгредієнтів, які дуже ефективні при безлічі захворювань сечовивідних шляхів.

Найвідомішими з них є: Для отримання необхідного результату, надання допомоги такими препаратами має проводитися тривалий час. Найбільш ефективна методика, яка дозволяє повністю позбавлятися від конкрементів, існуюча нині – це літотрипсія. Сенс її полягає в руйнуванні цих утворень за допомогою лазера або ультразвуку.

Такий спосіб відноситься до щадним варіантом, оскільки не передбачає порушення цілісності шкірних покривів, як при проведенні оперативного втручання. Цілеспрямований вплив допомагає перетворити камінь на дрібні осколки, а їх в пісок, який легко виводиться з сечею назовні. Літотрипсія не вимагає тривалого відновлення, на відміну від операції.

Способи розбивання каменів бувають контактні (при впливі безпосередньо на область знаходження каменю) і дистанційні. На даний момент фахівці все частіше користуються контактним методом, оскільки він є більш точним, і не призводить до побічних ефектів у вигляді струсу навколишніх органів. При наявності симптомів ниркової кольки у чоловіків, лікування проводиться з урахуванням чоловічої анатомії, оскільки у них уретра набагато довше і вужче, ніж у жінки.

Тому до методик, заснованим на розбивання каменів, слід ставитися з обережністю. Особливості лікування при нирковій коліці полягають в тому, що воно повинно бути комплексним і повноцінним, з застосуванням всіх можливих методик.

Чималу роль відіграють народні рецепти для надання допомоги при даній патології: Ресурс Fitoinfo.com є некомерційним проектом, вся інформація на сайті надана виключно для ознайомлення, без будь-яких гарантій і не може розглядатися як рекомендація пацієнтам по діагностуванню та лікуванню захворювань, також не може служити заміною консультації з лікарем. Адміністрація та власники сайта, ні при яких умовах і обставинах, не несуть відповідальності за будь-які непрямі, або ненавмисний збиток, збитки, пов'язані з інформацією, опублікованою на цьому сайті або її використанням. До власників і авторам сайту не можуть бути звернені претензії з приводу будь-якого збитку або шкоди, понесеного в результаті використання розміщеної на ресурсі інформації, що призвела до невірного діагностування та терапії захворювань.

Схожі статті: