Що таке дифузна мастопатія молочних залоз

Дифузна мастопатія молочних залоз, безумовно, складна і небезпечна патологія, що вимагає всебічного обстеження та своєчасного лікування. Захворювання веде до виникнення психологічного дискомфорту. При несвоєчасному зверненні в клініку і самолікуванні можливе злоякісне переродження вузлів.

Чим лікувати недугу може підказати тільки лікар. Вилікувати хворобу можна тільки при комплексному підході до хвороби. Що це таке – дифузна мастопатія? Основу патології становить дифузійний ріст сполучної тканини в грудній залозі жінки. Причин такого явища багато. Незаперечним вважається факт впливу спадкових факторів у виникненні патології.

Найчастіше недуга наздоганяє тих жінок, близькі родички яких вже зустрічалися з проблемою під назвою «мастопатія молочної залози». Тлом, на якому починають безконтрольно розростатися клітини сполучної тканини, є порушення гормонального балансу організму, а саме – стрибок вгору рівня естрогенових гормонів і знижений вміст прогестерону. Хто схильний до ризику захворювання дифузної мастопатією?

Ця досить значна група сучасних жінок: Це основні причини, які вказують на можливий гормональний дисбаланс у представниці слабкої статі. Сучасний ритм життя, особливо у великому місті, змушує даму в першу чергу побудувати кар'єру і забезпечити матеріальне благополуччя собі і майбутньому спадкоємцю. Результат такого рішення поява базису хвороби.

При ранньому початку статевого дозрівання виникає певна невідповідність гормональні зміни в організмі, зумовлені початком статевого дозрівання, вже почалися, а молочні залози ще не почали розвиватися. З віком такий ранній поштовх часто веде до того, що розвиваються симптоми хвороби. Слід бути особливо насторожені тим дамам, які, при виникненні інфекцій статевої сфери, не поспішали звертатися до фахівця і лікувалися за підказками знайомих, родичів і сусідок.

Постійні стреси, нервове напруження на роботі, конфлікти в сім'ї, проживання в середовищі, забрудненої хімічними речовинами, куріння провокують появу недуги. Неправильне харчування (постійне вживання їжі, багатої різного роду хімічними консервантами, барвниками і стабілізаторами), тривале перебування під прямими сонячними променями, зловживання засмагою в солярії не дають шансу на подальшу здорове життя. Слід підкреслити, що розглянуте захворювання вражає як молоденьких дівчат, так і дам солідного віку.

Найчастіше, однак, даний недуга трапляється у віці від 25 до 40-45 років. Дисгормональна ситуація при клімактеричних зміни (особливо, якщо вони розвинулися близько 43-45, або після 55 років) також здатні стати поштовхом до розвитку недуги. Згадайте шрам, який виникає після будь-якого порізи на шкірі. Це і є сполучна тканина. Вона щільна і відрізняється по структурі від тієї шкіри, яка була на місці ранки.

Точно така ж тканина розростається і в молочній залозі при мастопатії. Розмножуючись, клітини сполучної тканини організовуються у вузли. Жінка помічає їх при обмацуванні органу. Симптоми можуть бути практично непомітними відразу після менструації. У другій половині циклу вони стають істотними.

Біль починає турбувати жінку десь відразу після овуляції. Вона має колючий або ниючий характер, однак, може бути і розпирала. Жінка може відчувати її тільки в області вузла, залози, або скаржитися на те, що неприємні відчуття переносяться під лопатку, в плечі, шию. Часто, всі симптоми зникають відразу після місячних.

Така циклічність характерна для ранніх стадій захворювання. Слід зазначити, що при пізніх стадіях патології, така циклічність втрачається. Біль, виділення з соска і набряклість залози турбує жінку завжди. Для постановки правильного діагнозу медичний фахівець проведе ретельний опитування пацієнтки. Наявність у минулому раннього початку мензіс, абортів, пізніх або єдиних пологів, хронічних запалень статевих органів дасть можливість запідозрити причину появи вузлів у грудях. Другим етапом діагностики є огляд.

Для проведення огляду залоз пацієнтку просять встати, потім лягти. Обмацування залоз при різних положеннях жінки дозволяє більш детально провести цей процес. Під час проведення зовнішнього огляду і обмацування залози при дифузно-вузловий мастопатії звертають увагу на: Горбки під пальцями відчуваються твердими, неоднорідними утвореннями різної форми і розмірів. Права і ліва молочні залози містять різну кількість горбків, вони розташовані не симетрично.

При обмацуванні пацієнтка скаржиться на посилення хворобливих відчуттів. Якщо є підозри, що у жінки не все в порядку зі здоров'ям інших органів, призначають додаткові діагностичні процедури. Обстежують щитовидну залозу, проводять аналіз виділень з піхви, проводять УЗД зони малого тазу.

Лікувати дифузну мастопатію починають із зміни характеру харчових пристрастей і режиму життя. Що це таке? Непогано було б, звести до мінімуму нервові стреси Із раціону харчування слід виключити магазинні напівфабрикати, продукти з консервантами, штучними барвниками.

Не варто зловживати кавою, міцним чаєм, шоколадом. Щодня, залежно від сезону, важливо вживати в їжу свіжі фрукти, овочі, зелень. Як лікувати недугу гормональними засобами?

Врегулювання гормонального фону дозволяє послабити негативний вплив на грудну залозу естрогенів, призупинити прогресування захворювання. Гормональні засоби для лікування дифузної мастопатії підбираються залежно від вмісту гормонів в жіночому організмі. Має значення не тільки препарат, але і його дозування, тому здійснювати підбір лікарських засобів повинен тільки досвідчений фахівець.

Вторгнення в гормональну сферу за порадою сусідки може призвести до ще більш серйозних проблем зі здоров'ям. При наявності у пацієнтки захворювань щитовидної залози або надниркових залоз, лікар призначає ще консультацію ендокринолога. Паралельно проводиться ще і лікування цих патологій.

Якщо недуга відвідав жінку з початком клімаксу, впливають на її прояв. Існує цілий комплекс препаратів, спеціально розроблених для цієї мети – клімадінон, мастодинон. Це гомеопатичні засоби, основна дія яких проявляється через заспокійливий вплив на нервову систему. Двостороння дифузна мастопатія добре піддається лікуванню БАДами, трав'яними зборами. Добре себе зарекомендували заспокійливі збори трав – собачої кропиви, звіробою, валеріани, глоду.

Лікування дифузної мастопатії хірургічним шляхом проводять у виняткових випадках. Оперативне втручання показане лише тоді, коли ризик переходу хвороби до злоякісної пухлини занадто великий. Перед вибором методу проводять весь ряд обстежень, щоб вирішити питання з обсягом втручання.

Можуть видалити всю груди, або тільки її частину. Мастопатія представляє собою неприємне і небезпечне захворювання. Симптоми починають турбувати жінку у другій половині циклу, з початком місячних – поступово проходять.

Якщо його не лікувати або лікувати не зовсім правильно, вона здатна переродитися в злоякісну пухлину грудей. Величезне значення має всебічне обстеження пацієнтки, правильно підібране лікування й постійне спостереження за станом грудних залоз жінки.

Схожі статті: