Від укусу кліща парацетамол і гарячий чай не допомагають

Цей пост опублікував у своєму " Живому журналі «Самий сік!» користувач ibigdan. Він дозволив нам опублікувати його, але безпосередньо з автором titikaka нам зв'язати так і не вдалося... Шановний автор, якщо ви зараз це читаєте, то ми чекаємо вас, щоб познайомитися виплатити гонорар!

Публікуємо текст з вилученням найбільш експресивних моментів, бо автор (і ми його в цьому розуміємо!) іноді називає безтурботних людей їх справжніми іменами. «Я – колишній науковий співробітник, а нині інженер–біотехнолог, останні 7 років займаюся клещевыми інфекціями, зокрема, розробкою, апробацією та виробництвом тест–систем для їх діагностики. Ймовірно, в силу професійної деформації я вважала, що небезпека кліщів очевидна всім. Особливо якщо його вкусили в Сибіру.

Не тут-то було... Один дуже шанований мною людина і, на мій погляд, набагато більш розсудлива і практичний, ніж я., одного разу відмовився від прекрасної поїздки, пояснивши, що він хворіє. По ходу розпитувань з'ясувалося, десь по дорозі з Владико в СПб його вкусив кліщ.

Минуло три тижні, температура підскочила під 40, почалася лихоманка – все це «успішно» лікувалося парацетамолом та гарячим чаєм з лимоном. В ході півгодинної (!) розмови з купою медичних термінів і триповерхового мату, вдалося переконати його здати кров на кліщові інфекції. Результати аналізів: бореліоз – точно, енцефаліт під питанням.

Результат розмови з дуже якісним інфекціоністом: за зовнішніми проявами більше схоже на енцефаліт. Результат розмови з хворим: «щось мені підказує, що це не бореліоз», «я зараз не можу в лікарню лягти, у мене робота. Якщо ляжу в лікарню, я втрачу цю роботу», і (пам–па–рам!) «ну так, я розумію, що можу осліпнути/оглухнути/заробити параліч, але Я ДОРОСЛА ЛЮДИНА І ПРИЙМУ РІШЕННЯ САМ. Отже, для всіх самостійно приймають рішення, а також просто для тих, хто не в темі: інформація до роздумів.

Кліщових інфекцій багато. Крім енцефаліту і бореліозу, які більш–менш на слуху, це ще й бабезіоз, рикетсіоз, грануцитарный анаплазмоз, моноцитарний эрлихиоз та інші язик зламати можна інфекції. Все це щастя ви отримуєте, ледь кліщ вас вкусить – збудники всієї цієї гидоти живуть у його слині. Але не у кожного кліща, і не повним набором.

Тут як з випадковим сексом без презерватива – не факт, що після нього у вас знайдуть СНІД, гепатит, сифіліс і гонорею. Але і не факт, що все це пройде повз вас. Повертаючись до кліщів – найвірогідніше (і найстрашніше) заробити енцефаліт і бореліоз. Енцефаліт.

При відмінному розкладі відбудетеся легким переляком, при хорошому помрете. Але найімовірніше вас паралізує. Швидше за все руки, або одну з них.

Це назавжди і не створюється. До того ж можете осліпнути і/або оглухнути. В принципі, на цьому можна зробити кар'єру в науці. Приклад є – Михайло Чумаков.

У 28 років він поїхав у Сибір – вивчати люте і невідоме на той момент захворювання. Захворювання виявилося кліщовим енцефалітом, а Михайлу довелося реалізовувати на собі свої ж ідеї на тему того, як це лікується. За підсумками він не тільки вижив, але й, оглохший і частково паралізований, ще десятки років займався вивченням захворювання, від якого так жорстоко постраждав.

Дуже багато чого досягнув на цьому терені і в довершення всього заповів свій труп інституту. Щоб колеги вивчили зсередини людини, 56 років проболевшего енцефалітом. Всі, кого така героїчна перспектива плювати в обличчя хвороби і смерті не приваблює, майте на увазі наступне: якщо вас кусанул кліщ в європейських краях, швидше за все, обійдеться. У нас і кліщі не особливо заражені – за різними даними від декількох відсотків до декількох десятих відсотка, а вмирають від кліщового енцефаліту 2 людини з 1000.

ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ПОЩАСТИТЬ САМЕ ВАМ. Якщо вас укусив кліщ в Сибіру чи на Далекому Сході, все набагато сумніше. Вам може дістатися далекосхідний енцефаліт, а від нього з 100 хворих помирають 80. Можливо, ця цифра була б дещо менше, якщо б не рівень фінансування медицини і «легкість» добирання до лікарень в цих краях, але навіть з урахуванням цих факторів вона лякає. Бореліоз. Почнеться все з високої температури і красивих колечок на місці укусу (по–науковому - еритема).

Потім наш улюблений параліч, тільки на цей раз проблеми не з руками, а з мордою особи. Потім проблеми з суглобами (наприклад, дикі болі в них, до такої міри, що рухатися неможливо), з серцем, зором, слухом. Потім шкіра стоншується, стає сухою як пергаментний папір і йде синюшними плямами. Загалом, проблем стає багато, і всі такі різні. Деякі громадяни, які страждають хронічним бореліоз, запевняють, що це гірше, ніж енцефаліт.

Щоправда, запевняють мене, а не тих, у кого хронічний енцефаліт. Прямо зараз її робити вже пізно, а от якщо ви про це згадайте в наступному лютому, то як раз розгойдати до сезону її зробити. Майте на увазі, що вона трехэтапная – колоти будуть три рази, з певним інтервалом.

Якщо ви вже хворіли енцефалітом, то імунітет у вас довічний. Ну чи якщо ви захворієте повторно – будете новим словом в медицині. Щеплення вважається самим дієвим, що можна придумати.

При наявності вибору беріть імпортну вакцину. І НЕ ПІДДАВАЙТЕСЯ НА РОЗЛУЧЕННЯ заодно зробити щеплення від гепатиту, грипу, чорта в ступі. Щеплення – не та область, де опт – вигідна справа. Від бореліозу щеплення зробити неможливо. Знову–таки, навіть якщо ви вже хворіли, ніщо не заважає вам підчепити його повторно. Є кліщові інфекції, які не так страшні, як енцефаліт з бореліоз, і виявили їх лише кілька десятків років тому. Відповідно, на них вас перевірять далеко не в кожній лабораторії.

Так що якщо після укусу кліща, результати на бореліоз з енцефалітом негативні, але ви вже другий місяць валяєтеся в лікарні з температурою, болем у всьому тілі, проносом і діагнозом «ГРВІ під питанням», шукайте хорошого інфекціоніста. Бо цілком можливо, що у вас, наприклад, гранулацитарный анаплазмоз. Швидше за все, ви виживете, і не огребете тих наслідків, що боррелиозники – энцефалитники. Але 2 місяці в лікарні з неясним діагнозом – це хріновий спосіб провести літо. ПЕРШЕ - акуратно витягуємо кліща або ниточкою або ось таким ручкою-ласо.

Вона продається в магазинах типу «Сплав». Хтось їх бачив в аптеках і зоомагазинах. Принцип роботи такий же як у ниточки. Зручність приблизно таке ж, деяким зручніше ниткою. Головний сенс – витягнути кліща цілком, не відірвавши голову, в якій слинні залози, у яких боррелії або вірусні частинки або ще хто–небудь кровожерний – ну, ви зрозуміли. Якщо відірвали голову, виколупуйте її тепер як скалку, голкою.

Не забудьте прожарити голку в полум'я запальнички. ДРУГЕ – засовуємо кліща в баночку, флакончик, коротше куди завгодно, лише б довезти до лабораторії. Кліща не тиснемо. ТРЕТЄ – здаємо кліща на аналіз в СЕС. Якщо кліщ виявився хворий, це ще не означає, що ви 100% хворі. Але профілактично вас таблетками нагодують. ЧЕТВЕРТА – через 10 днів після укусу здають кров на бореліоз і енцефаліт.

Метод дослідження – ПЛР. Через 2 тижні – на імуноглобуліни М до енцефаліту, через З тижні – на імуноглобуліни М до боррелиозу. Взагалі, в ідеалі вам це все лікар повинен розповісти, але ідеал не завжди буває. З результатами аналізів (позитивними) йдемо до лікаря. І не тягнемо з походом.

Той же самий бореліоз дуже добре лікується, якщо лікувати його на ранніх стадіях. 1) Кліщі не стрибають на вас з дерев. Вони взагалі не стрибають.

Вони заповзають з трави, або з кущів (вище 1-1,5 м на кущі кліщ зазвичай не піднімається). 2) Якщо у вас енцефаліт/бореліоз, це не заразно для оточуючих – можете чхати на них скільки хочете. Але якщо у вас енцефаліт і ви – мати, що годує немовля є шанс передати його дитині через молоко.

До речі, енцефаліт можна заробити, попивши коров'яче і козяче молоко (некип'яченого). Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнаглядом, свідоцтво Ел № ФС77-50166 від 15 червня 2012. Головний редактор — Сунгоркін Володимир Миколайович.

Шеф-редактор сайту — Носова Олеся В'ячеславівна. Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону.

Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать АТ «Видавничий дім «Комсомольская правда», і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Схожі статті:

 • Після укусу кліща у собаки з'явилася шишка

  Шишка після укусу кліща у собаки ще не є приводом для занепокоєння . Найчастіше, після кожного укусу паразита у тварин залишається невелике ущільнення, яке швидко розсмоктується. Найбільш...

 • Інфекційні захворювання у собак після укусу кліща

  На жаль кліщі кусають не лише людей, наші вихованці теж теплокровні, і, найголовніше, безмовні створення, вони не завжди можуть пояснити, що їх щось турбує, в густій шерсті не завжди вдається...

 • Дієти, які реально допомагають: відгуки та приклади

  Дієти , які реально допомагають, відгуки завжди отримують позитивні. Сьогодні розроблено безліч дієт, одні ефективні, інші не дають жодних результатів. Яке дієтичне харчування допоможе...

 • Як позбутися від сверблячки після укусу бліх

  У природі налічується безліч комах, які називаються паразитами з-за своєї фізіології. До них відносяться і блохи. Паразитують вони в основному на тварин, але для людини вони також неприємні і...

 • Як пити парацетамол від похмілля і допомагає ліки

  Пити парацетамол з похмілля небажано: препарат погано сумісний з алкоголем. Від похмілля ліки допоможе, але створить занадто сильне навантаження на печінку, і без того навантажену алкоголем....