Анотація ліки, Ноопепт

Увага! Вміст сторінки є офіційною інструкцією по застосуванню препарату і надана виключно для ознайомлення.Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем. Ноопепт – лікарський препарат, що володіє вираженим ноотропною, антиоксидантною та нейропротективным дією. Ноопепт підвищує здатність до навчання, поліпшує пам'ять, при цьому надаючи дію на всі фази даного процесу: обробку, консолідацію та вилучення інформації.

Препарат перешкоджає розвитку анемії, обумовленої електрошоком, відсутністю парадоксальної фази сну, а також блокадою глютаматергических і центральних холінергічних рецепторних структур. Нейропротективное дію препарату Ноопепт реалізується за рахунок підвищення стійкості тканин до гіпоксії, токсичних і травматичних уражень.

На тромботичної моделі інсульту Ноопепт зменшує обсяги вогнища поразки, а також попереджає загибель клітин мозочка і кори головного мозку, які піддаються впливу нейротоксичних доз глютамата і вільно-радикального кисню. Крім того, ноопепт знижує вираженість дії надлишкового кальцію, сприяє нормалізації реологічних властивостей крові (за рахунок фібринолітичного, антикоагулянтної та антиагрегационной дії).

Механізм ноотропного дії препарату заснований на його здатності утворювати циклопролилглицин аналогічний за структурою ендогенного антиамнестическому циклічного дипептиду. Препарат Ноопепт підвищує амплітуду транскаллозального відповіді, полегшує асоціативні зв'язки на рівні кортикальних структур між півкулями мозку. При застосуванні препарату Ноопепт відзначається відновлення когнітивних функцій, знижених внаслідок черепно-мозкової травми, перинатальних ушкоджень, а також локальної та глобальної ішемії.

У пацієнтів з органічними ураженнями центральної нервової системи ефект препарату Ноопепт розвивається на 5-7 день лікування. При цьому на початку терапії більш виражений анксіолітичний і деякий стимулюючий ефект препарату Ноопепт, в тому числі у пацієнтів відзначається зниження тривожності і поліпшення сну. Через 2-3 тижні після початку терапії відзначається виражене поліпшення когнітивних функцій.

Для препарату Ноопепт не характерно тератогенна, імунотоксична і мутагенну дію. Ноопепт не викликає розвитку звикання після припинення терапії у пацієнтів не відзначається розвиток синдрому відміни. Після перорального застосування ноопепт добре абсорбується у травному тракті.

Біодоступність ноопепта досягає 99,7%. Активний компонент проникає через гематоенцефалічний бар'єр, при цьому його концентрація у синовіальній рідині перевищує плазмові концентрації. Пік плазмової концентрації досягається протягом 15 хвилин після перорального прийому. Ноопепт частково метаболізується з утворенням фенилацетилпролина, циклопролилглицина і фенілоцтової кислоти.

Період напіввиведення ноопепта досягає 0,38 годин. Ноопепт застосовують для терапії пацієнтів різних вікових категорій (дорослих і пацієнтів літнього віку), які страждають порушеннями когнітивних функцій і емоційною лабільністю різного генезу. Зокрема, препарат Ноопепт може бути призначений після перенесених черепно-мозкових травм і коми, а також пацієнтам з недостатністю церебрального кровообігу (включаючи енцефалопатії різної етіології) і астенічними розладами.

Ноопепт може бути призначений для підвищення когнітивних функцій (пам'яті, концентрації уваги і здатності до навчання) пацієнтам з підвищеними фізичними, інтелектуальними і емоційними навантаженнями. Ноопепт призначений для перорального застосування. Таблетки рекомендується приймати після прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю питної води або несолодкого чаю. Для попередження розвитку безсоння препарат Ноопепт слід приймати не пізніше 18:00.

Тривалість курсу терапії та дози ноопепта визначає лікуючий лікар. На початку терапії, як правило, призначають прийом 10 мг ноопепта двічі на добу. У разі якщо терапевтичний ефект недостатній і препарат Ноопепт добре переноситься пацієнтами дозу збільшують до 10 мг тричі на добу. Середня тривалість курсу терапії препаратом Ноопепт становить 1,5-3 місяці.

При необхідності призначають проведення повторного курсу прийому через 1 місяць після закінчення попереднього. Переважно у пацієнтів з тяжкою формою артеріальної гіпертензії, можливо розвиток підвищення артеріального тиску під час прийому препарату Ноопепт. При розвитку побічних реакцій, в тому числі не описаних в анотації, слід негайно звернутися за лікарською допомогою.

Ноопепт не призначають пацієнтам, у яких в анамнезі є вказівки на реакції гіперчутливості до ноопепту або додаткових компонентів препарату. Небажано призначення препарату Ноопепт вагітним жінкам і жінкам, які годують дітей груддю у зв'язку з відсутністю достовірних даних про вплив ноопепта на плід, перебіг вагітності і грудних дітей. Таблетки Ноопепт, розфасовані у контурні чарункові упаковки з полімерної плівки і алюмінієвої фольги по 25 штук, в картонну пачку вкладають 1 або 2 контурні чарункові упаковки.

Таблетки Ноопепт, розфасовані у полімерні банки по 30 або 50 штук, в картонну пачку вкладають 1 банку з полімерних матеріалів. Препарат Ноопепт слід зберігати і транспортувати в оригінальній упаковці при температурному режимі від 15 до 25 градусів Цельсія.

Схожі статті:

 • Анотація ліки, Варфарин

  Увага! Вміст сторінки є офіційною інструкцією по застосуванню препарату і надана виключно для ознайомлення.Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем. Варфарин містить у собі елементи, що...

 • Анотація ліки, Де-нол (DE-NOL)

  Таблетки круглі, двоопуклі (опуклі з обох сторін), покриті оболонкою (покриттям) кремово-білого кольору, з написом 'gbr 152', видавленим на одній стороні, і з графічним малюнком у вигляді...

 • Анотація ліки, Інтерферон

  Увага! Вміст сторінки є офіційною інструкцією по застосуванню препарату і надана виключно для ознайомлення.Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем. Інтерферон є одним з основних...

 • 10 способів використовувати звичайний аспірин не тільки як ліки

  Чи здогадувались ви коли- небудь , що аспірин можна використовувати не тільки щоб полегшити біль? Це ліки, які можна купити без рецепту в будь-якій аптеці, має кілька дивовижних властивостей,...

 • Глиатилин ліки інструкція по застосуванню

  Холиномиметик центральної дії Форма випуску: 14 - блістери 1 - пачки картонні Зберігати при кімнатній температурі 15-25 градусів: Y Берегти від дітей : Y Лікарська формаКапсулы м'які...