Чому з'являються червоні кров'яні точки на тілі

У деяких людей на тілі з'являються плями яскраво-червоного кольору. У більшості випадків вони зовсім невеликі, як точки, але іноді можуть займати і досить значну площу. Це – ангіоми, які являють собою вузлики з велику кількість кровоносних судин.

Боятися їх не потрібно, оскільки ангіоми не небезпечні для організму.Чому з'являються червоні кров'яні точки на телеПо якої причини можуть з'явитися ангіоми Такі новоутворення, як ангіоми виникають внаслідок доброякісної патології кровоносних судин, найчастіше капілярів. В результаті на поверхні шкіри утворюється невеликий горбок, заповнений кров'ю. Іноді зустрічаються павукоподібні ангіоми, названі так, тому що від горбка розходиться сітка тонких капілярних ліній. Утворитися ангіоми можуть на будь-якій ділянці тіла.

Як вже було сказано, самі по собі вони абсолютно не небезпечні і можуть завдавати хіба що естетичний дискомфорт, якщо їх багато або якщо вони знаходяться на обличчі, наприклад. Однак якщо число ангіом раптово починає різко збільшуватися, необхідно звернутися до лікаря, оскільки це може бути симптомом деяких захворювань, аж до злоякісних пухлин.

У переважній більшості випадків причиною такого явища виявляються проблеми з кровоносними судинами (у тому числі природні вікові зміни, через що у літніх людей буває багато червоних цяток на шкірі) або проблеми з печінкою. Ангіоми нерідко з'являються і у вагітних жінок. Є характерна ознака, по якому ангиому можна безпомилково відрізнити від інших новоутворень шкіри. Якщо сильно натиснути на таке червона цятка, вона на короткий час стане помітно світліше, а потім знову прийме свій звичайний колір.

Якщо ангиома (або кілька ангіом) заподіює помітний естетичний дискомфорт, можна звернутися в медичний заклад і видалити хірургічним шляхом. В даний час фахівці можуть запропонувати вам безопераційне видалення шкірних новоутворень. За допомогою «судинного» лазера можна видалити ангіоми за 1-2 сеансу. Під час цієї процедури ви будете відчувати тільки легке поколювання і печіння.

Зазвичай до цих заходів вдаються представниці прекрасної статі в тих випадках, коли ангіоми знаходяться на обличчі. Видаляти ж ангіоми в домашніх умовах категорично неприпустимо. Як мінімум, організм може бути занесена інфекція і почнеться запальний процес. А в гіршому випадку така «операція» може спровокувати розвиток злоякісної пухлини.Треба ясно розуміти, що процес утворення ангіом природний і незворотний, і з віком ймовірність їх появи їх буде все більше.

Тому краще просто не звертати уваги на ці криваві плями. Передрук авторських матеріалів допускається тільки з обовязковим прямим гіперпосиланням на сторінку, з якої матеріал запозичений. Адреса редакції: 455037, Челябінська обл р. Магнітогорськ, вул. Радянської Армії д. 47, т.: (3519) 49-65-35, e-mail: info@1mgn.ru

Схожі статті: