Як уникнути видалення зуба

Ще не так давно запалені видаляли зуби, без зволікання, навіть не намагаючись врятувати вціліле корінь. Сьогодні ситуація кардинально змінилася – сучасні технології дозволяють не видаляти, а зберегти залишки зуба. Однією з методик є депофорез, суть якого полягає в наповненні кореня зуба іонами міді, які глибоко проникають в зубні канали.

Мідь вбиває мікробів, створюючи при цьому в каналах лікувальний депо цінних речовин. Після такої маніпуляції корінь стерилізується, тому на нього можна ставити коронки та інші протези. Така методика застосовується для складних, заплутаних каналів, кривих коренів. Труднощі в лікуванні викликають різні патології, наприклад кіста і гранульома. Під кістою мається на увазі пухлина невеликих розмірів, що формується біля кореня. Кіста викликає неприємні відчуття, до того ж, поступово атрофує щелепні тканини.

Кіста може з'явитися, як наслідок травми або інфікування кореня, що в свою чергу можуть спровокувати неправильне пломбування, періодонтит. Дані освіти дуже небезпечні, оскільки вони являють собою джерело інфекції, який може спровокувати токсичні реакції або порушення у сфері неврології. Як правило, ці утворення ніяк себе не видають і виявити їх можна лише на рентгенологічному знімку. Різкий біль в області хворого кореня можуть викликати сильний стрес, хвороба, переохолодження.

Також при цьому можуть з'являтися головні болі, набряк ясен, в підсумку – флюс. Пацієнт терміново направляється до стоматолога, який пропонує єдине рішення – видалення. Важливо пам'ятати, що ці утворення не є прямим показанням до видалення зуба. Існують традиційні і хірургічні способи лікування зубів, найпопулярніший серед яких резекція верхівки кореня разом з кістою. В процесі операції освіта видаляється, відрізається пошкоджену ділянку зуба.

Кісткова тканина акуратно вичищається, порожнину наповнюється ліками, які стимулюють відновлення кістки. Через кілька місяців на цьому місці не залишається жодного сліду від кісти. Є й більш простий спосіб ліквідації кісти – гемісекція. Під час операції кіста видаляється, при цьому відсікається корінь і частина зуба, розташованого над ним. Вада, який з'явився після операції, нівелюється за допомогою коронки. Гемісекція виконується, якщо корінь не піддається відновленню.

Методика допофореза застосовується для лікування маленької кісти. У цьому випадку, для досягнення повного ефекту потрібне проведення трьох процедур. Важливо пам'ятати, що дана процедура проводиться тільки на девіталізованих зубах. Якщо в ході процедури пацієнт відчуває біль, її хід зупиняється до повної девіталізації тканини зуба.

При традиційному методі лікування канали зуба очищаються і дезінфікуються, в них закладається ліки і ставиться пломба. Приблизно через два тижні кіста починає гоїтися, ще раніше проходять всі малоприємні симптоми. Зуби, у яких зруйнована стінка частини коронки тільки до рівня ясен, також можна зберегти, вони не обов'язково підлягають видаленню.

Це можливо за умови, що всередині кореня немає карієсу або не помічені процеси резорбції. Всі права захищені 2016 © Стоматологічна клініка «ДиМакс-Дент». При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на dimax-dent.kiev.ua обов'язкова.

Схожі статті: