Як визначити позаматкову вагітність у жінки?

Позаматкова вагітність є патологією, в результаті яке прикріплення заплідненої жіночої клітини відбувається не в порожнині матки. Захворювання є небезпечним для здоров'я і життя, а тому жінки репродуктивного віку, які живуть статевим життям, повинні знати про його ознаки та течії. Тільки уважне відношення до свого самопочуття і своєчасне звернення до медичної допомоги дозволить уникнути серйозних наслідків.

Даний вид позаматкової вагітності складає близько 98% від усіх випадків. Що відбувається в організмі? Дозріла яйцеклітина виходить з яєчника і переміщається в трубу, де чекає зустрічі зі сперматозоїдом. Після запліднення клітина повинна переміститися в порожнину матки. Несприятливі умови, наприклад, непрохідність фаллопієвій труби, призводять до прикріплення зародка до стінки труби. Наслідок – мимовільне переривання вагітності через 6-8 тижнів після дня зачаття.

Ризик для жінки полягає в розриві труби, що призводить до розвитку внутрішньої кровотечі і необхідності термінового оперативного втручання. Даний вид не так поширений, і займає близько 1 відсотка всіх подібних випадків. При цьому дозрівання яйцеклітини відбувається до її виходу з яєчника, там же відбувається запліднення і подальша імплантація ембріона.

У цьому випадку імплантація зародка відбувається в тканинах шийки матки або в області перешийка. Причина в неповноцінному ендометрії в порожнині матки, тому запліднена яйцеклітина не може потрапити і спускається нижче. При черевній імплантації ембріон прикріплюється не в порожнині матки, а на тканинах органів черевної порожнини – це печінка, селезінка, брижі кишечника. Якщо є позаматкова вагітність, ознаки на ранніх термінах визначити дуже складно.

Найчастіше захворювання діагностується вже при розривах і пошкодження органів. Це найбільш поширені причини розвитку ектопічної вагітності. Існує і ряд інших провокуючих факторів, наприклад, нервове перенапруження жінки з-за страху завагітніти. В результаті відбувається спазм маткових труб і при застосуванні надійних методів контрацепції відбувається зачаття, ембріон кріпиться в неправильному місці.

Важливо ще на етапі планування запобігти можливі причини неправильного розвитку вагітності, тобто пройти обстеження, усунути запальні процеси, вилікувати гінекологічні захворювання. Ознаки позаматкової вагітності часто виявити дуже складно. Прояви всі ті ж самі, як і при звичайному розвитку ембріона, тобто: Але все ж існують симптоми позаматкової вагітності, що жінка не повинна пропустити.

Важливе питання, йдуть місячні. При такому розвитку можливі темні кров'янисті виділення в дні очікуваних місячних, однак вони слабкіше на відміну від звичайної менструації. Присутні болі внизу живота, що віддають в область заднього проходу. Розрив маткової труби супроводжується гострим болем та можливою втратою свідомість. При відкритому внутрішньому кровотечі можливі нудота і блювання, зниження артеріального тиску. Всі ці ознаки вимагає негайного звернення до медичної допомоги, після діагностики буде проведена операція.

Як визначити позаматкову вагітність – питання, який важливий для дівчат, які планують малюка, і тих, хто турбується за наслідки незахищеного статевого акту. Якщо є затримка місячних, перший крок – переконатися в настанні вагітності. Варто провести тест в домашніх умовах. Проте дві смужки – не привід, щоб заспокоїтися.

Необхідно відвідати гінеколога, здати аналіз крові на ХГЧ і пройти ультразвукове дослідження. В основі дії тесту – визначення вмісту гормону ХГЛ в сечі жінки. Останній виробляється незалежно від місця прикріплення ембріона. Тому відповідь на питання, показує тест позаматкову вагітність, швидше позитивний.

Варто відзначити, що найімовірніше внематочное розвиток зародка буде визначено тестом трохи пізніше звичайного огляду на більш низького рівня ХГЛ. На думку лікарів, рівень ХГЛ при позаматкової вагітності зростає не так швидко, як при звичайній. Тому на тому терміні, коли тест при звичайній вагітності позитивний, при позаматкової – може показати одну смужку або другу слабку.

При впевненості, що відбулося зачаття, жінці краще здати кілька аналізів крові на ХГЛ для визначення динаміки гормону. Якщо все в нормі – то його вміст буде збільшуватися регулярно. Ведення графіка базальної температури дозволяє жінці дізнатися про «цікавому» положенні ще до затримки. Підвищення концентрації прогестерону, необхідного для імплантації та подальшого розвитку зародка, веде до підвищення базальної температури.

Різке зниження показників може статися при завмирання плоду, що не є рідкістю при його эктопическом розвитку. Ультразвукове дослідження за допомогою трансвагінального датчика – єдиний точний спосіб діагностики внематочного розвитку вже з другого тижня після зачаття. Доктор зможе побачити розташування плодового яйця. Але УЗД повинно обов'язково поєднуватися з іншими методами – аналізом крові на ХГЛ, оскільки в ряді випадків (близько 10%) фахівець не може розглянути запліднену клітку або приймає її за кров'яний згусток.

До якого терміну можна робити медикаментозне переривання вагітності? Читайте у статті про показання та строки проведення процедури, протипоказання та можливі наслідки. Матка – єдиний орган, призначений природою для виношування плоду.

Прикріплення ембріона в інших місцях веде до несприятливих наслідків і небезпечно для життя жінки. Важливо своєчасно виявити внематочное розвиток зародка і провести оперативне втручання для видалення плодового яйця. Далі жінці призначається лікування, а перед повторним зачаття повинно пройти не менше півроку.

Відновлювальний період обов'язковий для організму, тому слід приділити особливу увагу вибору методів контрацепції.

Схожі статті: