Перший день після пологового будинку кілька порад

Як веде себе, і чого потребує дитина в перший день життя? Для молодих батьків проводити перший день вдома зі своїм малюком часто виявляється дуже тяжким вантажем. Він сповнений хвилювань і переживань. Відсутність досвіду призводить до того, що стає страшно торкатися до дитині і брати його на ручки. Трохи легше мамам в тому випадку, якщо в пологовому відділенні вони знаходилися в одній кімнаті з малятком, і встигли отримати перші навички догляду за ним.

Розберемося докладніше, як же повинен проходити перший день життя дитини, і що важливо його близьким знати про це періоді. Маленькій людині в самому початку насправді треба небагато, але оскільки він абсолютно безпорадний і нічого не може робити самостійно, то вся відповідальність по догляду та годування протягом не тільки першого дня, але і кількох наступних років, лягає на його маму. Ці дії насправді не становлять особливих труднощів, якщо все робити правильно.

Після того, як батьки залишилися в перший день з новонародженим будинку що робити слід спочатку? Як тільки малюк потрапляє в будинок, хто-небудь з них повинен знаходитися перший час поруч постійно. Під час роздягання та огляду малюка можуть виникнути деякі побоювання з приводу таких явищ: Новонароджений перший день вдома повинен проводити переважно на руках у своєї матері. Якщо у неї немає досвіду догляду за дітьми, то у жінки виникає страх, як би не нашкодити такого крихкого і беззахисному суті, і не зламати йому що-небудь.

Тому слід брати малюка на ручки правильно, притримуючи обов'язково голівку. Молодій мамі потрібно багато чому навчитися, і робити це потрібно вже в перший день перебування дитини вдома. В перші дні свого життя, якщо у дитини все в порядку зі здоров'ям, то тривалість і необхідність прийняття їжі, а також тривалість неспання, він встановлює самостійно, в залежності від своїх фізіологічних особливостей.

При цьому сон, як правило, у новонародженого становить близько двох або трьох годин, спить він від 30 хвилин до години. Найважливіше в перші дні і місяці життя – це отримання достатньої кількості поживних речовин під час нормального годування. Жінці, яка в перший раз стала мамою, у перший день після пологового будинку з новонародженим абсолютно не варто переживати з приводу того, що малюк, як їй здається, вимагає сну раніше ніж це необхідно.

Особливості біоритмів у тільки що народжених дітей досить чітко налагоджені, з цієї причини їх треба тільки підтримати. З часом, а це відбувається досить швидко, мама вивчає поведінку дитини і починає розуміти його потреби. Зазвичай до кінця другого місяця життя індивідуальний режим дня в малюка остаточно формується. Щоб малюк добре і правильно харчувався, а також для запобігання розвитку маститу у матері, необхідно дотримуватися правила прикладання дитини до грудей.

Робити це потрібно вже в перший день. Навіть найкращі підгузники не можуть гарантувати відсутність попрілостей в паху у малюка з-за контакту з сечею. Тому слід своєчасно обмивати дитини та обробляти в проблемні місця.

Так як у малюка перший час ручки постійно лізуть до лиця, то захистити ніжну шкіру і запобігти пошкодження очей можна тільки за допомогою спеціальних рукавичок і правильного підстригання нігтів. Дуже важливо уважно стежити за станом пупкової ранки, і робити все можливе для запобігання інфекції в ній. Для того щоб правильно обробляти ранову поверхню і домогтися якнайшвидшого загоєння, слід порадитися з медсестрою або лікарем. Перший день після пологів догляд за новонародженим не обов'язково передбачає його купання у ванній.

Насправді робити це до повного загоєння пупкової рани категорично не рекомендується. Тому гігієнічні процедури обмежуються обтиранням. З цією метою малюка слід помістити на пеленальний столик, приготувати дитяче мило, чисті пелюшки, присипки, крем для догляду за ніжною шкірою малюка, кульки з вати. Обов'язково слід визначитися з режимом купання.

У дитини в перші дні життя стан шкіри такий, що не вимагає щоденного миття у ванні. Дана процедура, найчастіше, є просто приємним доповненням для малюка, і доставляє йому деяким чином задоволення. Слід зазначити, що не кожній дитині це подобається, і в цьому випадку, в перший місяць життя дитини, його рекомендується просто щоденно обтирати теплою водою.

Мінімальна кількість купань для новонародженого становить 2-3 рази в тиждень, і у випадку негативного сприйняття малюком, робити це частіше не варто. Для профілактики попрілостей і пітниці слід додавати у ванну відвари протизапальних трав. Їх концентрацію, необхідність використання і спосіб приготування слід обговорити з лікарем. Догляд за новонародженим у перший день включає в себе прогулянку.

Вона має дуже важливе значення для розвитку і стану здоров'я малюка. Вперше повітрям він починає дихати, коли виходить з пологового будинку. А надалі тривалість і кратність прогулянок будуть залежати від температурних умов і пори року.

Терморегуляція у новонародженого ще не є досконалою, тому в холодну пору слід особливо уважно підійти до такого питання, як правильний одяг для прогулянки. Якщо на вулиці сильний мороз, то в перші дні після народження дитини не варто вивозити в колясці, достатньо буде винести його на балкон, або дати йому поспати біля відкритого вікна, попередньо добре укутавши. Тривалість перебування на повітрі при цьому повинна складати не більше 10-15 хвилин в перший раз.

Догляд за новонародженим у перший день життя включає в себе і підбір правильного одягу. Вважається, що малюка на прогулянку слід одягати так само, як і себе, але при цьому додавати ще одну деталь, наприклад, теплу ковдру або кофточку. Повітряні ванни, а також процедури загартовування найкраще починати з другого тижня життя.

У перший час рекомендується ретельно стежити за поведінкою малюка і постаратися зрозуміти, що йому потрібно. Дуже важливо, щоб всі ці рефлекси були виявлені в повній мірі, в разі відсутності деяких з них, слід відразу звернутися до дитячого невролога, так як це може бути свідченням порушення роботи ЦНС.

Схожі статті: