Проблеми молочних залоз у грудних дітей: набряк, ущільнення або збільшення

Після народження в організмі малюка починають протікати складні адаптаційні процеси. У цей час активно змінюється їх гормональний фон, завдяки чому розвивається статевий криз. Цей процес проявляється набуханням молочних залоз.

Причому такі зміни можуть відбутися як у дівчаток, так і у хлопчиків. Іноді такий стан організму ще проявляється висипом, зміною кольору шкіри, появою плям. Після того як малюк покидає утробу матері, рівень естрогену в організмі різко падає, що дає поштовх для початку гормональної перебудови. Тому набухання дитячих молочних залоз є наслідком змін гормонального фону.

Такі зміни спочатку активно розвиваються, а через 4 тижні починають зникати без спеціального лікування. Зазвичай ущільнення в грудях з'являється у 70 немовлят з 100. За статистикою, збільшення області грудних м'язів відбувається у більшості дівчаток, а також у 50% хлопчиків. Статевий криз найчастіше розвивається у доношених дітей, а малюки, які народилися раніше терміну, часто не схильні до цього явища. Деякі лікарі кажуть, що відсутність такої симптоматики є скоріше патологією, ніж нормою.

Тому цей процес не вимагає лікування. Найчастіше молочні залози збільшуються рівномірно, але бувають випадки, коли відбувається одностороннє набухання. Нормою є збільшення діаметра грудної клітки на 3 сантиметри, при цьому на епідермісі не повинно бути ніяких висипань або подразнень. Бувають випадки, коли у дітей з молочної залози може почати витікати рідина сіруватого або білястого відтінку. Найчастіше груди починає рости на другу добу після пологів, а зменшуватися запалення починає до закінчення перших семи днів життя.

Повністю цей симптом зникає через місяць. Процес, що розвивається таким чином, не вимагає ніякого лікування. Забороняється тиснути на збільшені ділянки тіла, намагатися видавити з них виділення, не можна робити компреси. Потрібно виключити тертя набряклих частин про одяг.

Якщо не виконувати ці перераховані рекомендації, може розвинутися мастит новонароджених, який супроводжується вагою розвитку та лікування. Мастит являє собою гостре або хронічне запалення молочних залоз. Зазвичай мастит у грудних дітей розвивається через проведення непотрібного самолікування збільшення грудей у малюка, а також він може з'явитися внаслідок поганого дотримання гігієнічних норм при пітнику, слабкого імунітету, наявності інфекції, що проникла через соски.

Якщо патологічний мастит не лікувати, може статися інтоксикація, що тягне за собою збільшення і ущільнення залози, поява болючих відчуттів. Розвиток гнійного маститу у дівчаток може призвести до ураження частини молочної залози, закупорки проток. Поява цих патологічних ускладнень в подальшому негативно позначиться на процесі лактації.

При відсутності лікувальних процедур ущільнення грудей переходить у хронічну стадію, що супроводжується появою великих гнійних вогнищ, які локалізуються на зовнішній частині епідермісу. На жаль, лікування такого маститу здійснюється виключно хірургічним шляхом. Якщо ви помітили, що у вашої дитини з'явилися симптоми патологічного маститу, які супроводжують ущільнення грудей, слід терміново відправитися на прийом до хірурга.

Тільки досвідчений лікар може точно діагностувати патологію. Якщо діагноз підтверджується, дитину кладуть на лікування в стаціонар, де лікарі беруть на дослідження посіви виділень і визначають чутливість інфекції до дії антибіотиків. На основі отриманих даних медик і підбирає ефективне лікування. Якщо батьки помітили у своєї дитини збільшення грудей, їм слід звернути увагу на наявність додаткових симптомів, які можуть супроводжувати цей процес.

Якщо мами і тата починають переживати за здоров'я свого чада, краще звернутися до лікаря, так як самолікування може призвести до найсильнішим ускладнень. Також варто пам'ятати, що якщо збільшення молочних залоз супроводжує малюка більше місяця, потрібно терміново звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи. Адже в грудному віці здоров'я та правильний розвиток дитини в більшій мірі залежить від його батьків.

Схожі статті:

 • Збільшення грудей (ендопротезування молочних залоз)

  Існує кілька типів силіконових імплантатів для збільшення грудей відрізняються формою, об'ємом, матеріалами оболонки та наповнювача. Кожна модель має геометричні характеристики, такі як...

 • Захворювання молочних залоз

  БЮЛЕТЕНЬ ДЛЯ ЖІНОК MABUSTEN від BRADNER DEWORD GmbH ВСЕ ПРО ФИБРОАДЕНОМАТОЗЕ І МАСТОПАТІЇ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ Грудна залоза ? орган, призначений для секреції молока після народження дитини....

 • Як відрізнити мастопатію молочних залоз від маститу

  Деякі жінки і сьогодні не розрізняють захворювання молочних залоз, що мають схожі назви — мастит і мастопатія. Вони мають схожі симптоми на певних стадіях, але відмінності у їх протіканні...

 • Дитина Спить - Позиційна Асфіксія у грудних дітей

  Позиційна асфіксія-стан, при якому порушується дихальна активність, може відбутися у дітей, які сплять в небезпечному становищі. Чи знаєте ви, що певне положення під час сну справді може вбити...

 • Інструкція вітаміну е для грудних дітей

  Інструкція: Вітамін Д3, міжнародна назва: Холекальциферол (Colecalciferol група: Вітамін-кальцієво-фосфорного обміну регулятор. Чинне Вітамін Е для дітей - це життєво необхідний вітамін, так як...