Зростає кісточка на великому пальці ноги: що робити?

Багато жінок не з чуток знайомі з проблемами, пов'язаними з деформацією стопи. З-за чого випирає кісточка на великому пальці? Як запобігти розвитку вальгусної стопи і як з нею боротися? Великий палець ноги утворюють дві складові: кістки фаланги і плюсневая кістка.

В нормі у здорової людини місце зчленування плесна і фаланги ледь помітно. Але при виникненні деформації стопи кут між кістками збільшується, суглоб випирає назовні, утворюючи непривабливий виріст, іменований «кісточкою». Анатомічна довідка:В нормі на здоровій стопі є поперечний і поздовжній склепіння. Поздовжній окреслює внутрішній край стопи, а поперечний проходить під підставою пальців ноги. Будучи своєрідними природними амортизаторами, склепіння роблять ходу плавною, пом'якшують тряску.

Якщо жінка носить вузькі туфлі на «шпильці», стопа довгий час знаходиться у фізіологічно неправильному положенні. Відбуваються зміни, кістки, суглоби, зв'язки слабшають і не можуть виконувати свої функції. На нозі зросте потворна «шишка».

Початкова стадія хвороби передбачає прийняття коригуючих заходів у домашніх умовах. Консервативне лікування допомагає знизити біль, втома, запобігти подальшу деформацію суглобів. Масажовану ногу кладуть у витягнутому положенні на інший стілець, стопу злегка піднімають, підклавши під неї валик з тканини.

Масаж роблять зігнутими пальцями, тильною стороною. Починають від гомілкостопа, поступово піднімаючись по напрямку струму лімфи до коліна. М'язи розтирають, погладжують долонями, постукують, пощипують. 4. При встановленій деформації рекомендовано носіння спеціального ортопедичного взуття. На час сну між першим і другим пальцями стопи закладають валики з тканини, щоб суглоб перебував у правильному положенні.

Нетрадиційна медицина пропонує рецепти з використанням трав і підручних засобів для зняття больового синдрому та зменшення запалення в суглобі. Для того, щоб повернути суглоб у вихідне положення і «привчити» зв'язки і м'язи тримати його, використовуються різного роду фіксатори. Прикладом такого пристосування служить вальгусна шина. В основі її дії – м'яка фіксація суглоба в такому анатомічному положенні, в якому він повинен бути спочатку. Стопа отримує рухливість лише в тій мірі, в якій вона передбачена шиною.

Налагоджується кровообіг, за рахунок чого зникає больовий синдром. Накладка для великого пальця дозволяє регулювати кут її відведення і вживати коригувальні заходи.Численні відгуки в інтернеті та ЗМІ свідчать про ефективність лікування кісточки на нозі за допомогою вальгусної шини, нога не болить, зникає дискомфорт, суглоб знаходить колишню рухливість. Однак медики підкреслюють, що коригувальні заходи в обов'язковому порядку повинні поєднуватися з лікувальною гімнастикою і зміцненням м'язів і зв'язок.

В аптеках продаються лікарські препарати в формі крему або гелю, покликані зупинити розвиток вальгуса і прибрати кісточки на ногах. Такі препарати знімають запалення, зменшують навантаження на суглоб, але вони ефективні лише на початкових стадіях захворювання. • ВальгусСтоп (Кісточка), до складу якої входять медична жовч, арніка, кофеїн, гвоздика, м'ята, лаванда, сечовина, кукурудзяна та пальмова олія, гліцерин, саліцилова кислота. • Шишка Stop на основі акулячого жиру і лавра розм'якшує новоутворення на хрящової тканини, запобігає зростання шишок, знімає біль і запалення.

Детальніше про склад крему читайте тут. У тих випадках, коли нехірургічні методи лікування не приносять бажаного результату, медицина рекомендує оперативне втручання. Метою операції стає: Остеотомія – метод, при якому кістки роблять надріз у формі букви Z, вкорочують плюснової кістки великого пальця і повертає голівку кістки в суглобі в правильне положення, після чого фіксують її.Реабілітаційний період займає час до трьох тижнів, потрібна підтримка для зниження навантаження на суглоб і носіння спеціального ортопедичного взуття.

Гіпсові пов'язки пацієнту не накладають. Видалення лазером – інноваційний метод, який набирає популярності, і що практикується у великих містах. Операція проводиться під місцевим наркозом, триває близько години.

Суть методу полягає в лазерній шліфовці кісточок (кісток стопи, що випирають збоку). Косметичний ефект, що досягається в результаті лазерного лікування, робить даний метод все більш затребуваним. Через кілька годин після операції пацієнт може самостійно пересуватися, спеціальні заходи не потрібні.

Матеріал, викладений у статті, дозволяє дізнатися, як виникає деформація стопи, як попередити зростання кісточки на великому пальці, а так само про заходи боротьби з ним.

Схожі статті:

 • Кісточка на великому пальці ноги до якого лікаря звернутися

  Біль у великому пальці ноги може бути викликана цілим рядом патологічних станів, требующихсерьезного комплексного лікування. Народні методи в таких ситуаціях можуть дещо зменшити неприємні...

 • Панарицій на великому пальці ноги

  Рік тому на великому пальці ноги загноилось під нігтем і він відшарувався. Травми великого пальця на нозі явище поширене. Занози, порізи, подряпини, удари, защемлення, счесыиногда панарицій на...

 • Як лікувати шишку на великому пальці ноги

  Шишка на нозі, кісточка, наріст на великому пальці або вальгусна деформація великого пальця – це викривлення кісток ступні. Дана патологія зустрічається дуже часто, її можна діагностувати в...

 • Шишка на великому пальці ноги

  Шишка на великому пальці ноги — ситуація багатьом добре знайома, характеризується хворобливим випинанням (выпиранием) кісточки з внутрішньої сторони стопи. Подібне патологічний стан — вагома...

 • Що робити, якщо зростає кісточка на нозі біля великого пальця

  Кнопка кісточка на нозі знайома величезної кількості жінок і чоловіків. Діагноз вальгусна деформація ставиться кожному другому пацієнтові, який звернувся в поліклініку зі скаргами на біль і...